• Bas Ottevanger (rechts) met zijn bronzen medaille. Foto: Facebook
• Bas Ottevanger (rechts) met zijn bronzen medaille. Foto: Facebook

Brons voor Bas Ottevanger op EK Baanwielrennen <19

Sport

MONTICHIARI/GROOT-AMMERS • Bas Ottevanger uit Groot-Ammers heeft tijdens het Europees kampioenschap baanwielrennen onder de negentien op het onderdeel Omnium een mooie bronzen medaille behaald.

"Na veel pech en tegenvallers van de laatste tijd, kan ik niet gelukkiger zijn met deze medaille. Ik heb er ontzettend hard voor moeten vechten, maar het is gelukt!", schreef de jeugdige wielrenner in het weekend op zijn Facebookpagina.

"En nu even mijn rust nemen", vult Bas Ottevanger vanaf zijn vakantieadres in Italië aan. "De laatste vier jaar heb ik niet echt vrij gehad. De fiets is wel mee, maar die raak ik pas over een goede week weer aan. Even een paar dagen niets doen. Het wielerseizoen is, ook door mijn activiteiten op de baan, best wel lang en na deze bronzen plak op het EK heb ik wel even rust verdiend."

Kwakkelen
Met twee nationale titels was de zeventienjarige Ottevanger, die tegenwoordig woont en studeert op Papendal, al een tijdje zeker van deelname aan het EK. "Na het Europees Kampioenschap vorig jaar in Athene wilde ik meer. Door valpartijen, materiaalpech en ook ziekte kende ik een minder voorseizoen.  Met hard en lang trainen, probeerde ik de schade in te halen. Maar ik bleef kwakkelen, ook tijdens het NK Tijdrijden op de weg. Aansluitend waren er maar vier, vijf trainingen op de baan om in vorm te raken. Maar het is best gelukt,  met een derde plaats ben ik tevreden. Een ongenaakbare Pool won goud en een sterke Brit werd tweede. Tot op het laatst had ik nog kans op zilver, maar dat lukte net niet."

Op het eerste onderdeel Scratch kwam Ottevanger nog lelijk ten val. "Met pijnlijke ribben en gevoelige heupspieren moest ik vervolgens ook nog wennen aan een nieuwe fiets. Het materiaal van mijn eigen fiets was gescheurd."

Prachtig
Maar Ottevanger was snel gewend. "Op de achtervolging scoorde ik de tiende tijd en omdat ook de afvalkoers goed verliep, stond ik op vrijdag derde in het tussenklassement. Toen wist ik dat er, met de puntenkoers op zaterdag in het vooruitzicht,  iets moois kon gebeuren. Ik hield mij bewust buiten de sprint en wist de derde stek uiteindelijk te behouden. Prachtig, na zo'n beladen voorseizoen."

Theo Sprong

Bert Bons

Redactiecoördinator van Het Kontakt-Alblasserwaard en Het Kontakt-Klaroen.nl

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Een eerdere editie van het Concert op de Alblas.
Nieuws 1 uur geleden
Derde Concert op de Alblas met Excelsior Papendrecht, André Hazes en ABBA Tribute
De ‘Laat geen geld liggen’-camper.
Nieuws 2 uur geleden
De ‘Laat geen geld liggen’-camper komt naar Molenlanden voor gratis geldcheck
Gert-Jan de Kuiper uit Hoogblokland met zijn dochter Jessika.
Nieuws 2 uur geleden
Gert-Jan de Kuiper uit Hoogblokland wint duivenprijs op zijn verjaardag
Liza en Max met Quinten Post.
Nieuws 2 uur geleden
Liza en Max uit Giessenburg ontmoeten NBA-basketbalspeler Quinten Post

Advertenties uit de krant

Jaco en Eddy.
Sport 4 uur geleden
Eddy Korevaar wint bekertitel bij schaakvereniging De Giessen en Linge
Burgemeester Segers met Arie-Nijs en Ada Korevaar van de Riekjeshoeve.
Zakelijk 4 uur geleden
Boerenlandwinkel Riekjeshoeve viert tienjarig jubileum en opent zorgboerderij
Afbeelding
Nieuws 4 uur geleden
Geitenkeuring in Lexmond op zaterdag 20 juni
Afbeelding
Nieuws 4 uur geleden
Basisschoolkinderen uit Ameide halen met sponsorloop ruim €16.000 op voor KiKa
Arie van Wijk met zijn vrouw Agnes.
Zakelijk 4 uur geleden
Arie van Wijk viert 40-jarig jubileum bij De Kuiper Infrabouw in Hardinxveld-Giessendam

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen