Christelijke basischool De Hoeksteen in Giessenburg, met rechts het gebouw van obs Het Tweespan.
Christelijke basischool De Hoeksteen in Giessenburg, met rechts het gebouw van obs Het Tweespan. Foto: Geurt Mouthaan

Geen 4, maar 5 tot 8 jaar nodig voor nieuwe basisschool: Molenlanden moet plan bouwen 13 scholen bijstellen

Nieuws

Molenlanden - Te positief, dat was het Molenlandse gemeentebestuur bij het plan om tot 2040 dertien nieuwe basisscholen te bouwen. De gemiddelde looptijd van vier jaar om een school te realiseren wordt niet gehaald: vijf tot acht jaar is nu het uitgangspunt.

Ambitieus was het in 2024 gestarte project zeker. In een cyclus van vier jaar per school een nieuwbouwprogramma uitvoeren. Maar al snel bleek dat wat op papier stond niet op tijd vertaald kon worden naar de praktijk.

Zo zou het haalbaarheidsonderzoek naar de nieuwbouw van christelijke basisschool De Hoeksteen in Giessenburg in 2025 starten. Dat kreeg de gemeente niet voor elkaar.

45.000 euro voor onderzoek

Begin mei trok de raad 45.000 euro om alsnog te beginnen met het onderzoek. Ruim vier maanden later is dat nog niet gebeurd. ‘We zijn nu bezig om een partij te contracteren die dit voor ons uit gaat voeren’, laat een woordvoerder van de gemeente weten. ‘We verwachten in de loop van het najaar hiermee te starten.’

Bij de Groen van Prinstererschool, die in 2024 als eerste aan de beurt was, is de verwachte realisatie in 2028 al uit beeld. Het gemeentebestuur gaat nu uit van 2030.

Onderzoek van 17.000 euro

Om te onderzoeken of de ambtelijke organisatie dit project wel aankon, schakelden burgemeester en wethouders begin dit jaar een adviesbureau in. De kosten: 17.000 euro.

Eén van de conclusies van dit onderzoek is dat vier jaar per school niet haalbaar is. ‘De doorlooptijd schatten we in op 5-8 jaar in plaats van het eerder genoemde gemiddelde van 4 jaar’, liet het bureau weten.

Op diverse locaties komen meer ambities samen dan alleen het bouwen van een school

Als reden wordt onder meer het gebrek aan ambtenaren om het werk te doen genoemd. Maar ook, vult de woordvoerder aan: ‘Op diverse locaties komen meer ambities samen dan alleen het bouwen van een school, waardoor de doorlooptijd van die projecten langer is.’

Verder staat in de uitkomsten van het onderzoek hoe een uitvoeringsteam eruit zou kunnen zien en waar dat het beste gepositioneerd zou kunnen worden binnen de gemeentelijke organisatie.

Laatste nieuws

De winnende foto van Jos d’Haens.
Nieuws 7 minuten geleden
Jos d’Haens wint De Uitdaging bij Fotoclub De Ontspanner
Afbeelding
Zakelijk 17 minuten geleden
Personeelstekort kinderopvang in regio Gorinchem kan oplopen tot 400 mensen
Echtpaar Van der Vlist bij hun gerestaureerde woonboerderij.
Nieuws 45 minuten geleden
Drie boerderijen ontvangen pluim voor restauratie en behoud agrarisch erfgoed
Christelijke basischool De Hoeksteen in Giessenburg, met rechts het gebouw van obs Het Tweespan.
Nieuws 58 minuten geleden
Geen 4, maar 5 tot 8 jaar nodig voor nieuwe basisschool: Molenlanden moet plan bouwen 13 scholen bijstellen

Advertenties uit de krant

De Noordtunnel was 3 augustus in beide richtingen gesloten.
Nieuws 1 uur geleden
Brug over de Noord blijft voortaan open voor verkeer als de Noordtunnel door incident dichtgaat
Afbeelding
Nieuws 10 uur geleden
OM eist 17,5 jaar cel tegen statushouder uit Arkel: ‘A. was wel degelijk veiligheidschef bij IS’
Afbeelding
Sport 17 uur geleden
HTV wint ruim van Avanti 3 uit Hazerswoude
Afbeelding
Sport 18 uur geleden
Paratafeltennis in Hoornaar: rolstoelers welkom bij HTV
Raad en college willen het begraven van stilgeboren kinderen mogelijk maken op speciale plekken.
Nieuws 23 uur geleden
Raad Molenlanden spreekt zoekend over begraven stilgeboren kinderen

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen