Merwedebrug Gorinchem.
Merwedebrug Gorinchem. Foto: Rijkswaterstaat

Merwedebrug de komende nachten deels afgesloten voor automobilisten, Rijkswaterstaat doet aanvullend onderzoek

Nieuws

Gorinchem - Rijkswaterstaat sluit de komende nachten de Merwedebrug op de A27 bij Gorinchem gedeeltelijk af. Tijdens vier nachten neemt Rijkswaterstaat staalmonsters uit de bogen van de brug voor aanvullend onderzoek naar de technische staat.

De werkzaamheden starten donderdagavond 23 juli. Telkens blijft één van de twee rijstroken open in de richting waarin gewerkt wordt. Ook blijft er steeds één fietspad open voor fietsers in beide richtingen.

Wanneer is welke rijstrook dicht?

Het schema voor de komende nachten ziet er als volgt uit:

Op donderdag 23 juli van 21:15 uur tot vrijdag 24 juli 05:00 uur is richting Breda één rijstrook open en is het fietspad aan de oostkant beschikbaar in beide richtingen.

Op vrijdag 24 juli van 22:30 uur tot zaterdag 25 juli 08:00 uur geldt hetzelfde voor de richting Breda, ook dan is het fietspad aan de oostkant open.

Op zaterdag 25 juli van 22:30 uur tot zondag 26 juli 08:00 uur is richting Utrecht één rijstrook open en is het fietspad aan de westkant open in beide richtingen. Datzelfde geldt vanaf zondag 26 juli 21:15 uur tot maandag 27 juli 05:00 uur.

Merwedebrug is toe aan vervanging

De Merwedebrug werd afgelopen zaterdag al gesloten voor al het vrachtverkeer. Rijkswaterstaat kan de veiligheid niet langer garanderen, omdat het staal op meerdere plekken zwakker is dan gedacht.

De verzwakte staalconstructie kwam aan het licht bij een inspectie. De brug is toe aan vervanging. De voorbereidingen voor de bouw van die nieuwe Merwedebrug zijn in volle gang en starten deze zomer. Eerst komt er een nieuwe brug naast de bestaande. Daarna wordt de oude gesloopt en vervangen.

Meer informatie?

Kijk hier voor meer informatie over de actuele stand van zaken voor de Merwedebrug op de website van Rijkswaterstaat.

Laatste nieuws

Afbeelding
Nieuws 42 minuten geleden
Actie tegen sigarettenpeuken en zwerfafval op Kleyburgplein in Nieuw-Lekkerland
Afbeelding
Nieuws 55 minuten geleden
Twee agenten gewond bij aanhouding in Nieuw-Lekkerland: één gebeten, ander gevallen
Merwedebrug Gorinchem.
Nieuws 1 uur geleden
Merwedebrug de komende nachten deels afgesloten voor automobilisten, Rijkswaterstaat doet aanvullend onderzoek
Max 2,6 koeien per hectare: bij het slagen van de gebiedsgerichte aanpak geldt dit straks niet voor de regio.
Nieuws 2 uur geleden
Alblasserwaardse stikstofaanpak blijft overeind: ‘Voorwaarde is wel dat we resultaten kunnen laten zien’

Advertenties uit de krant

Marie-José van Schijndel, Tine Holster en Heleen van den Driest op de middag van hun afscheid.
Nieuws 3 uur geleden
Drie juffen nemen tegelijk afscheid van Brede School De Lingewaard in Arkel: ‘Het ging ons altijd om de kinderen’
De Seaway is een mega sleephopperzuiger met nieuwe technologieën aan boord.
Nieuws 20 uur geleden
IHC Dredging levert mega sleephopperzuiger aan Boskalis
Afbeelding
Nieuws 22 uur geleden
Molenlanden ziet geen aanleiding voor extra paddentrappen in Nieuw-Lekkerland
De verkeerssituatie rondom de Bazeldijk.
Nieuws 22 uur geleden
‘Beschermt Vijfheerenlanden haar bereikbaarheid ten koste van Molenlanden?’ VVD stelt vragen over rotonde Bazeldijk
Twee van de nieuwe bewoners.
Nieuws 22 jul, 08:57
Vier alpaca’s ingetrokken bij Avonturenboerderij Molenwaard in Groot-Ammers

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen