Ravi en Kees.
Ravi en Kees. Foto: Willem de Zwijger College

Naast hun diploma laten Ravi en Kees nog iets waardevols achter: een actieve leerlingenraad op het Willem de Zwijger College

Nieuws

Papendrecht - Terwijl zij maandagavond hun vwo-diploma in ontvangst namen, sloten Ravi uit Oud-Alblas en Kees uit Papendrecht ook een andere bijzondere periode af. Samen met vele andere leerlingen hielpen zij de afgelopen jaren bij de opbouw van de leerlingenraad van het Willem de Zwijger College.

Wat begon met een klein groepje enthousiaste leerlingen groeide uit tot een actieve organisatie waarin leerlingen zich gehoord en vertegenwoordigd voelen.

Werken aan een nieuwe start

Toen Ravi vier jaar geleden betrokken raakte bij een initiatief van docent meneer Louter, was er nauwelijks sprake van een actieve leerlingenraad. Samen met een klein groepje leerlingen werd gewerkt aan een nieuwe start. Kees sloot zich een jaar later aan en zag de leerlingenraad uitgroeien van een groep die vooral activiteiten organiseerde naar een actieve organisatie die leerlingen een stem geeft binnen de school.

"Het mooiste is dat leerlingen nu weten dat er een plek is waar hun stem gehoord wordt," vertelt Kees.

Verschillende activiteiten

De leerlingenraad organiseerde de afgelopen jaren onder meer de jaarlijkse rozenactie, paas- en sinterklaasactiviteiten, ondersteuning tijdens het Open Huis en activiteiten rondom het Vrijheid & Verbinding Festival. Vooral de rozenactie groeide uit tot een geliefde traditie binnen de school. Jaarlijks worden ongeveer 300 rozen gekocht en uitgedeeld aan leerlingen en docenten.

"Wij regelen alles: van posters en kaartjes tot het bezorgen van de rozen. Het is geweldig om te zien hoeveel mensen daar blij van worden," aldus Ravi.

Meer betrokkenheid van leerlingen

Naast het organiseren van activiteiten zette de leerlingenraad zich ook in voor meer betrokkenheid van leerlingen. Zo werden klassenvertegenwoordigers geïntroduceerd en werd gewerkt aan betere communicatie tussen leerlingen en school.

Beide leerlingen geven aan dat hun deelname aan de leerlingenraad veel heeft betekend voor hun persoonlijke ontwikkeling. Ravi ontdekte zijn talent voor initiatief nemen en samenwerken, terwijl Kees zich verder ontwikkelde in leidinggeven en organiseren.

Trots op het resultaat

"We zijn vooral trots op wat we met elkaar hebben bereikt," zeggen Ravi en Kees. "Veel leerlingen hebben zich de afgelopen jaren ingezet voor de leerlingenraad. Ook mevrouw Aleven heeft daarin een belangrijke rol gespeeld. Zij heeft ons altijd goed begeleid, dacht met ons mee en gaf ons de ruimte om zelf initiatief te nemen. Het is bovendien mooi om te zien hoe de huidige generatie leerlingen het inmiddels oppakt. Het Vrijheid & Verbinding Festival is daar een goed voorbeeld van. Tijdens onze examenperiode hebben zij de organisatie grotendeels zelf op zich genomen en dat hebben ze echt ontzettend goed gedaan. Daardoor hebben we er alle vertrouwen in dat de leerlingenraad zich verder blijft ontwikkelen."

Met vertrouwen droegen onder anderen Ravi en Kees het stokje over aan een nieuwe generatie leerlingen. De leerlingenraad telt komend schooljaar zeven leden. Voor Ravi en Kees voelt het goed om te zien dat de leerlingenraad, die ooit met een klein groepje leerlingen opnieuw werd opgebouwd, nu stevig staat en in goede handen is.

Laatste nieuws

Petra is met pensioen, maar kan nog geen afscheid nemen van haar werk.
Nieuws 34 minuten geleden
Na dertig jaar kinderopvang neemt Petra Terlouw nog geen echt afscheid
De uitreiking van de cheques aan de goede doelen.
Nieuws 42 minuten geleden
Tweedekanswinkel de Bobshop in Molenaarsgraaf doneert 10.000 euro aan goede doelen
Ravi en Kees.
Nieuws 58 minuten geleden
Naast hun diploma laten Ravi en Kees nog iets waardevols achter: een actieve leerlingenraad op het Willem de Zwijger College
Afbeelding
Nieuws 1 uur geleden
Brandweer brengt groep 8 uit Nieuwpoort naar school op laatste lesdag

Advertenties uit de krant

Bedrijventerrein Groote Haar in Gorinchem.
Nieuws 1 uur geleden
Raad Molenlanden wil bedrijven verleiden tot verhuizing naar Groote Haar in Gorinchem
Beeld ter illustratie
Nieuws 13 uur geleden
Molenlanden onderzoekt terugkeer van huisbezoeken aan ouderen na brede steun in raad
Eén van de molens van Kinderdijk.
Nieuws 18 uur geleden
Kinderdijk houdt tóch bijna 64.000 euro voor leefbaarheid in het dorp
Afbeelding
Nieuws 22 uur geleden
Oekraïense vluchtelingen verhuizen van pastorie naar Botersloot in Noordeloos
De locatie De Beemd in Hoogblokland.
Nieuws 23 uur geleden
Locaties voor asielopvang in Molenlanden definitief: Bleskensgraaf en Hoogblokland aangewezen

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen