
Fietspad Merwedebrug bij Gorinchem nachts dicht in juli
NieuwsGorinchem - Het fietspad aan de oostzijde van de Merwedebrug gaat de komende twee weken lang elke nacht dicht. Rijkswaterstaat voert in juli werkzaamheden uit tussen 20:00 en 06:00 uur.
De afsluiting geldt op werkdagen van maandag 6 juli tot en met vrijdag 10 juli en van maandag 13 juli tot en met vrijdag 17 juli. Het gaat om het fietspad aan de kant van Gorinchem en Sleeuwijk. Overdag en in de weekenden blijft het oostelijke fietspad gewoon open.
Westelijk fietspad als alternatief
Fietsers kunnen tijdens de nachtelijke afsluitingen uitwijken naar het fietspad aan de westzijde van de brug, aan de kant van Schelluinen en Boven-Hardinxveld. Gele borden langs de route wijzen de omleiding aan.
Let op: het westelijke fietspad is op werkdagen tussen 06:00 en 20:00 uur juist niet beschikbaar, vanwege andere werkzaamheden op de brug.
Asfalt wordt verwijderd
Rijkswaterstaat verwijdert tijdens de werkzaamheden het asfalt van het oostelijke fietspad. Daarna is het fietspad wel weer in gebruik, maar het asfalt wordt voorlopig niet opnieuw aangebracht.
De werkzaamheden zijn nodig om de brug in stand te houden totdat de nieuwe westelijke Merwedebrug klaar is.
Meer werkzaamheden in het najaar
Na juli is Rijkswaterstaat nog niet klaar op en rond de Merwedebrug. In september en oktober 2026 volgen nieuwe werkzaamheden, aan het fietspad onder het beweegbare brugdeel en in de kelder van de brug.
Meer informatie is te vinden op rwsverkeersinfo.nl. Bellen kan met de Landelijke Informatielijn van Rijkswaterstaat: 0800-8002 (gratis).





















