Het demonstratievak op het Melkwegplein bleef grotendeels leeg.
Het demonstratievak op het Melkwegplein bleef grotendeels leeg. Foto: Geurt Mouthaan
met korte video

Vele agenten en veiligheidsmaatrelen, maar slechts handjevol demonstranten tegen azc Hoogblokland

Nieuws Asielopvang Molenlanden

Bleskensgraaf - De demonstratie vanuit Hoogblokland als protest tegen de mogelijke komst van een asielzoekerscentrum in het dorp trok woensdagavond maar een handjevol deelnemers.

Het contrast was schril. Vele agenten stonden op het Melkwegplein en bij dorpshuis De Spil in Bleskensgraaf, beveiligers controleerden degenen die naar binnen wilden, op het plein was een omvangrijk hekwerk neergezet als demonstratievak. Sterker nog, er was zelfs een apart vak voor eventuele voorstanders van asielopvang.

Het waren voorbereidingen voor de commissievergadering waarbij de gemeenteraad in gesprek ging over de mogelijke locaties voor asielopvang, in Hoogblokland en Bleskensgraaf.

Het artikel gaat verder onder de foto.

Het vak voor voorstanders van een asielopvang op het Melkwegplein.
Het vak voor voorstanders van een asielopvang op het Melkwegplein. (Foto: Geurt Mouthaan)

‘Er is niks met onze inbreng gedaan’

"We hebben twee weken geleden en afgelopen maandag duidelijk aangegeven dat er maar zo’n tien tot twintig mensen zouden komen”, vertellen de woordvoerders van de demonstranten uit Hoogblokland en Arkel. “We hadden er zicht op dat externe groepen van buiten de gemeente niet zouden komen. Maar er is niks met onze inbreng gedaan. Heel jammer. Al die politiecapaciteit had veel beter ergens anders gebruikt kunnen worden. En het is ook wrang: zoveel vertrouwen heeft de gemeente blijkbaar in ons.”

Ondanks de geringe opkomst vinden ze het wel belangrijk om zo hun stem te laten horen. “Dat heeft altijd zin. Zeker ook omdat we hiermee een signaal afgeven dat we geweldloos protesteren tegen de komst van een asielzoekerscentrum.”

Buurtpreventie in Hoogblokland en Arkel

Het is ook zeker niet de enige actie. De locaties in Arkel zijn afgevallen, maar degenen die daartegen protesteerden gaan niet op hun handen zitten. “Wij gaan verder in de vorm van een soort buurtpreventie, in zowel Hoogblokland als Arkel, om zo een bijdrage aan de veiligheid te leveren.”

In Hoogblokland wordt achter de schermen hard gewerkt om via de juridische weg te kijken welke mogelijkheden er zijn om het asielzoekerscentrum aan de Beemdweg tegen te houden. “Daar is de eigenaar van het benzinestation naast de locatie ook al mee bezig.”

Het Melkwegplein bleef grotendeels leeg, op een handjevol demonstranten na.
Het Melkwegplein bleef grotendeels leeg, op een handjevol demonstranten na. (Foto: Geurt Mouthaan)

De reactiemogelijkheid onder dit artikel is uitgeschakeld. Helaas hebben we hiertoe moeten besluiten op basis van het in de reacties steeds verder afnemende respect voor elkaar en het veelvuldig tegenkomen van onder meer beledigingen, racisme, grof taalgebruik en het ‘op de persoon spelen’. De hoeveelheid en intensiteit van de discussies maakt het voor de redactie onmogelijk om effectief te kunnen modereren.


Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
Nieuws 18 minuten geleden
Fietspad Merwedebrug bij Gorinchem nachts dicht in juli
De commissievergadering over de locatiekeuze voor asielopvang in Molenlanden.
Nieuws 34 minuten geleden
Geen tegenwind vanuit politiek Molenlanden voor locaties asielzoekerscentrum in Hoogblokland en Bleskensgraaf
Het demonstratievak op het Melkwegplein bleef grotendeels leeg.
met korte video 1 uur geleden
Vele agenten en veiligheidsmaatrelen, maar slechts handjevol demonstranten tegen azc Hoogblokland
Verkeersdrukte in Meerkerk.
Nieuws 6 uur geleden
VHL Lokaal en ChristenUnie willen actie tegen verkeerschaos rond Meerkerk

Advertenties uit de krant

De locatie in Hoogblokland waar mogelijk een azc komt, met op de achtergrond Meerkerk.
Nieuws 7 uur geleden
Eigenaren grond locatie azc Hoogblokland willen daar geen asielzoekers: ‘Wij moesten nieuws via de media vernemen’
Het college van de gemeente Molenlanden, met gemeentesecretaris Marko Does (links).
Nieuws 9 uur geleden
Nieuw college Molenlanden verdeelt portefeuilles en gebieden in de gemeente
Het gestrande schip op de krib bij Streefkerk.
112 9 uur geleden
Schip vaart bovenop een krib in de Lek bij Streefkerk
Afbeelding
Nieuws 11 uur geleden
Raadsleden van Molenlanden over het miljoenenoverschot: ‘Doen we onze inwoners niet tekort?’
Een van de entrees naar Hoogblokland, zonder plaatsnaamborden.
Nieuws 14 uur geleden
Mysterieus verdwenen plaatsnaamborden in Hoogblokland worden binnenkort vervangen

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen