Afbeelding
Foto: Geurt Mouthaan

Progressief Molenlanden stelt vragen over externe invloed bij asielprotesten

Nieuws

Molenlanden - Raadslid Peter-Erik Ywema van Progressief Molenlanden heeft schriftelijke vragen gesteld aan het college over de betrokkenheid van externe actiegroepen bij protesten tegen asielopvanglocaties in de gemeente.

Aanleiding is een onderzoek van de NOS, waaruit blijkt dat bij veel protesten tegen asielopvang in Nederland steeds dezelfde kleine groep actievoerders aanwezig is. Deze groep reist door het hele land, organiseert protesten of ondersteunt die, en mobiliseert via sociale media. Het NOS-onderzoek benadrukt tegelijkertijd dat veel demonstranten wél lokale bewoners zijn met oprechte zorgen over de komst van een opvanglocatie.

Zorgen om democratisch proces

Progressief Molenlanden maakt zich zorgen over deze ontwikkeling. De partij erkent het demonstratierecht en vindt dat inwoners hun zorgen moeten kunnen uiten. Maar wanneer externe, extreemrechtse groepen bewust onrust aanwakkeren met als doel polarisatie of ontwrichting van het gesprek, kan dat volgens Progressief Molenlanden het vertrouwen in de lokale democratie schaden. Dat raakt volgens de partij ook aan de positie van zowel vluchtelingen als bewoners met oprechte zorgen.

Zeven vragen aan het college

Ywema stelt het college zeven vragen. Hij wil weten of het college bekend is met het NOS-onderzoek en of het herkent dat bij lokale bijeenkomsten soms ook personen van buiten de gemeente aanwezig zijn.

Verder vraagt hij of de gemeente signalen heeft ontvangen van politie, handhavers of veiligheidsdiensten over de betrokkenheid van externe actiegroepen bij protesten of informatiebijeenkomsten in Molenlanden.

Onderscheid tussen bewoners en actievoerders

Ywema vraagt het college ook of het het onderscheid erkent tussen inwoners met oprechte zorgen en groepen die primair gericht zijn op het aanwakkeren van onrust.

Hij wil weten hoe het college dat onderscheid in de praktijk bewaakt en welke maatregelen het neemt om inwoners goed te informeren, zodat zij niet afhankelijk worden van informatie van externe actiegroepen.

Monitoring en transparantie

Tot slot vraagt Ywema hoe het college desinformatie, intimidatie en polariserende acties rond gevoelige onderwerpen zoals asielopvang monitort. Hij wil bovendien weten of het college bereid is de gemeenteraad periodiek te informeren wanneer externe groepen proberen invloed uit te oefenen op lokale bijeenkomsten of maatschappelijke discussies.

De reactiemogelijkheid onder dit artikel is uitgeschakeld. Helaas hebben we hiertoe moeten besluiten op basis van het in de reacties steeds verder afnemende respect voor elkaar en het veelvuldig tegenkomen van onder meer beledigingen, racisme, grof taalgebruik en het ‘op de persoon spelen’. De hoeveelheid en intensiteit van de discussies maakt het voor de redactie onmogelijk om effectief te kunnen modereren.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
Nieuws 1 uur geleden
Progressief Molenlanden stelt vragen over externe invloed bij asielprotesten
Afbeelding
Sport 1 uur geleden
Duiken, smashen en zweten: beachvolleybaltoernooi AVVA in Ameide treft zomerse omstandigheden
De locatie in Hoogblokland waar mogelijk een azc komt, met op de achtergrond Meerkerk.
Nieuws 2 uur geleden
Dorpsberaad Hoogblokland: ‘Opvang 150 asielzoekers overschrijdt nog steeds de draagkracht van het dorp’
Een van de gevangen vissen.
Sport 5 uur geleden
Hengelsportvereniging Groot-Ammers haalt bijna 660 kilo vis op uit de Lek

Advertenties uit de krant

De nummers een en twee van het toernooi.
Sport 6 uur geleden
Jeugdtennistoernooi in Ameide trekt veel deelnemers
Het winnende team van De Wegwijzer uit Nieuw-Lekkerland.
Nieuws 6 uur geleden
De Wegwijzer uit Nieuw-Lekkerland wint techniekwedstrijd bij Museum De Koperen Knop
Afbeelding
Sport 6 uur geleden
Roy den Hartog wint Ta-La-Ni clubkampioenschap tafeltennis in Nieuwpoort
De ontvangers van de grotere giften.
Nieuws 6 uur geleden
Kringloopcentrum Graafstroom deelt duizenden euro’s uit aan goede doelen
Jan van Dam.
Nieuws 6 uur geleden
Harmonieorkest Arkel verwelkomt nieuwe dirigent Jan van Dam

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen