In juni zijn de A27 en A59 een aantal weekenden en nachten dicht.
In juni zijn de A27 en A59 een aantal weekenden en nachten dicht. Foto: Rijkswaterstaat

Overlast door afsluitingen A27 en Papendrechtsebrug treft Molenlanden: vrees voor sluipverkeer op N214 en N216

Nieuws

Molenlanden - Rijkswaterstaat sluit de A27 tussen knooppunt Everdingen en afslag Avelingen af van 22 juni tot en met 2 augustus 2026. Dorpen als Hoornaar, Hoogblokland en Arkel krijgen daardoor te maken met sluipverkeer.

De afsluiting is onderdeel van de verbreding van de A27 tussen Houten en Hooipolder, een project dat doorloopt tot 2031. Gedurende de zomer rijdt het verkeer afwisselend over één rijbaan, of is de snelweg aan beide kanten volledig dicht. De officiële omleidingsroutes lopen via de A15 en A2 bij knooppunt Deil aan de ene kant, en via de N214 en N216 via het hoge kruispunt aan de andere kant van de A27.

Overlap met N3-afsluiting

Vanaf 17 juli tot en met 2 augustus valt de A27-afsluiting samen met de renovatie van de beweegbare brug op de N3, de Papendrechtse brug. Die brug is dan volledig dicht voor doorgaand verkeer richting en van Dordrecht. De omleidingsroute voor de N3 loopt over de A15 en de A16.

Raadslid Wilma de Moel van Doe mee! Molenlanden stelde hierover op 18 mei schriftelijke vragen aan het college. Het college van burgemeester en wethouders heeft die vragen inmiddels beantwoord.

Sluipverkeer verwacht op N216 en N214

Weggebruikers kiezen bij afsluitingen vaker voor routes via de navigatie dan voor de officiële omleidingen. Dat bleek eerder ook bij werkzaamheden op de A2, toen het druk was op de N214 bij het pontveer van Gelkenes.

Rijkswaterstaat heeft samen met betrokken partijen vastgesteld waar de kans op sluipverkeer het grootst is. Dat zijn de route over de N484 tussen de A2 en de A15 in Vijfheerenlanden, en de route via de N216 en N214 door Molenlanden via Bazeldijk, Lakerveld en de Oude Rijksweg in Vijfheerenlanden.

Meerdere maatregelen tegelijk

Rijkswaterstaat zet verschillende maatregelen in om sluipverkeer te ontmoedigen en de veiligheid te borgen. Verkeer wordt grootschalig omgeleid via borden langs de weg en lichtkranten. Op strategische punten bij afritten plaatst Rijkswaterstaat bebording om verkeer terug de snelweg op te leiden. Een mobiel team verkeersregelaars staat klaar om de doorstroming op het onderliggende wegennet te bevorderen waar dat nodig is.

De bestaande doseerinstallatie bij Lakerveld maakt de sluiproute daar onaantrekkelijker. Een anti-sluipverkeer maatregel tussen Vianen en Lexmond helpt ongewenste verkeersstromen te weren. De verkeerslichten op de kruising N214/N216 schakelen dynamisch, op basis van de actuele verkeerssituatie.

Dagelijkse afstemming tussen wegbeheerders

Vanaf begin februari dit jaar organiseerde Rijkswaterstaat meerdere workshops met alle wegbeheerders, hulpdiensten en ov-aanbieders. Zodra de werkzaamheden zijn gestart, volgt er dagelijks een afstemmoment om knelpunten vast te stellen en waar nodig extra maatregelen te nemen.

De meest actuele informatie over de werkzaamheden staat op de projectwebsite van Rijkswaterstaat. De gemeente Molenlanden deelt beschikbare informatie via haar sociale mediakanalen.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

In juni zijn de A27 en A59 een aantal weekenden en nachten dicht.
Nieuws 1 uur geleden
Overlast door afsluitingen A27 en Papendrechtsebrug treft Molenlanden: vrees voor sluipverkeer op N214 en N216
Afbeelding
Nieuws 2 uur geleden
Molens van Kinderdijk krijgen twee Michelinsterren
Frank en Monique Honders en het team van restaurant Kampanje willen iedereen bedanken voor die dertig mooie jaren.
advertorial 5 uur geleden
‘Ons werk in Kampanje was een cadeautje’
Arjan Klop toont zijn gevangen zeelt.
Nieuws 8 uur geleden
Jubileumwedstrijd De Karper: Arjan Klop wint met bijna vijf kilo vis

Advertenties uit de krant

Seniorfit in De Dompelaar.
Nieuws 8 uur geleden
Senior Fit 60+ bij Zwembad De Dompelaar: bewegen op eigen niveau
Een van de drie nieuwe locaties: aan de Vlietskade in Arkel, die nu weer afgevallen is.
Nieuws gisteren
Locaties in Arkel afgevallen in zoektocht naar asielopvang in Molenlanden, oorzaak is de stikstofproblematiek
Meneer en mevrouw Van der Ham met Sjors Fröhlich.
Nieuws 2 jun, 14:03
Meneer en mevrouw Van der Ham uit Ameide 65 jaar getrouwd
Linde Maris, Silke Witzier en Rosan Kootstra met hun beker.
Sport 2 jun, 12:39
Linde Maris, Silke Witzier en Rosan Kootstra winnen SNA CMV jeugdtoernooi
Het team United by Water wist het hoogste sponsorbedrag op te halen en won daarmee 12 tickets voor de Doetsekom Feestdag op zaterdag 5 september.
Nieuws 2 jun, 12:36
Bijna 6000 euro opgehaald in de Doetsekom tijdens Swim2Fight Cancer Team Estafette

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen