Protest tegen komst asielzoekers tijdens raadsvergadering in Blekensgraaf verloopt deels rustig, deels grimmig [update met meer..

Nieuws Fotoseries Asielopvang Molenlanden

Bleskensgraaf - Het protest tegen de mogelijke komst van asielzoekers naar Molenlanden verliep dinsdagavond deels rustig, maar de ME voerde wel een charge uit om demonstranten weg te jagen bij de ingang van dorpshuis De Spil. Er vielen geen gewonden en er werden geen aanhoudingen verricht.

In het dorpshuis besprak de gemeenteraad deze avond het verder onderzoeken van vier locaties waar mogelijk asielzoekers worden opgevangen: één in Nieuw-Lekkerland, één in Arkel en twee in Bleskensgraaf. Per dorp komt er maximaal één locatie.

Verlichte trekker

Vanuit Nieuw-Lekkerland vertrok zoals aangekondigd een ‘caravaan’ met demonstranten. Voorafgegaan door een verlichte trekker reed de lange stoet met tientallen auto’s naar Bleskensgraaf.

Op het parkeerterrein verzamelden de demonstranten zich vervolgens. Daar waren ook enkele tientallen mensen uit Arkel aanwezig, net als mensen elders uit het land. Er brandden de nodige fakkels en ook werd er vuurwerk afgestoken.

Patstelling

De stoet begaf zich daarna naar de ingang van dorpshuis De Spil. Daar ontstond ongeveer een uur een patstelling. Demonstranten wilden naar binnen, de politie probeerde hen mondeling ertoe te bewegen terug te lopen naar de parkeerplaats.

Dat laatste lukte niet. De ME kwam er toen aan te pas om met een charge de demonstranten weg te jagen. Daarbij werden de nodige klappen uitgedeeld, terwijl de agenten bekogeld werden met onder meer stenen en flesjes.

Uiteindelijk kwamen de demonstranten -mede na een oproep namens burgemeester Segers- terecht op het parkeerterrein, waar na enige tijd de rust terugkeerde.

De reactiemogelijkheid onder dit artikel is uitgeschakeld. Helaas hebben we hiertoe moeten besluiten op basis van het in de reacties steeds verder afnemende respect voor elkaar en het veelvuldig tegenkomen van onder meer beledigingen, racisme, grof taalgebruik en het ‘op de persoon spelen’. De hoeveelheid en intensiteit van de discussies maakt het voor de redactie onmogelijk om effectief te kunnen modereren.

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding

Laatste nieuws

De Merwedebrug.
Nieuws 1 uur geleden
Merwedebrug drie dagen afgesloten voor alle verkeer: ook A27 dicht door onderhoud
Paphos Cyprus March 05, 2020 View of a traditional ambulance parked in the streets of Paphos in the afternoon
112 4 uur geleden
Vrouw te water langs de Hoefweg in Ottoland
Kerkelijk verenigingsgebouw Beréa en de Groen van Prinstererschool in Oud-Alblas
Nieuws 11 uur geleden
Meerderheid raad voorstander van gezamenlijke nieuwbouw voor school en kerk in Oud-Alblas
• De zoeklocatie ten noorden van Gorinchem, tussen Hoogblokland en Arkel.
Nieuws 15 uur geleden
Nieuwe afstandsnormen kabinet voor windturbines: ‘Meer duidelijkheid voor locatie bij Gorinchem’

Advertenties uit de krant

De act Effe Serieus treedt bij de Ammerse Piraten op.
Nieuws 15 uur geleden
Hakkend en op z’n Hollands feest vieren met de Ammerse Piraten op 2 en 3 oktober
Anne van der Werken.
Nieuws 15 uur geleden
Anne van der Werken: veertig jaar vrijwilliger bij de Fokveedag, en nog altijd van de partij
De locatie in Hoogblokland waar mogelijk een azc komt, met op de achtergrond Meerkerk.
Nieuws 17 sep, 14:21
Molenlanden betrekt Vijfheerenlanden bij onderzoek naar asielopvang Hoogblokland
Afbeelding
Nieuws 17 sep, 13:51
Doorstroomlocatie opvang statushouders in Molenlanden van de baan: door snelle instroom nareizigers tijdelijke opvang op vakantiepark
Afbeelding
Nieuws 17 sep, 11:08
Mobiele bloedbank Sanquin Bloedvoorziening vanaf 12 oktober maandelijks naar Papendrecht

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen