Een deel van de weggehaalde verkiezingsborden.
Een deel van de weggehaalde verkiezingsborden. @KerngroepArkel

Progressief Molenlanden geeft Kerngroep Arkel 48 uur om verkiezingsborden terug te hangen: anders volgt aangifte

Nieuws Asielopvang Molenlanden

Molenlanden - Progressief Molenlanden overweegt aangifte te doen naar aanleiding van de diefstal van haar verkiezingsborden afgelopen vrijdag.

De borden zijn in verschillende kernen weggehaald door Kerngroep Arkel uit protest tegen de komst van een azc in de gemeente.

Progressief Molenlanden weigert uit principe om de verkiezingsborden zelf op te halen. ‘Dat is de omgekeerde wereld’, stelt de partij. ‘Wie andermans eigendommen meeneemt, kan niet verwachten dat wij daar vervolgens zelf achteraan gaan.’

48 uur de gelegenheid

Progressief Molenlanden geeft Kerngroep Arkel 48 uur de gelegenheid om de borden zelf weer netjes terug te plaatsen op de oorspronkelijke locaties. Mocht dat niet gebeuren, dan ziet de partij zich genoodzaakt om aangifte te doen.

De partij benadrukt dat zij deze stap niet lichtzinnig zet. ‘Maar uiteindelijk achten wij het noodzakelijk om duidelijke democratische grenzen te bewaken. In een rechtsstaat mag niet het recht van de sterkste of de hardste schreeuwer gelden.’

Als lokale partij met beperkte middelen vormt dit een aanzienlijk deel van het campagnebudget

De borden hebben de partij daarnaast het nodige geld gekost en daarnaast nog meer vrijwilligersuren. ‘Als lokale partij met beperkte middelen vormt dit een aanzienlijk deel van het campagnebudget. Vrijwilligers hebben zich dagenlang ingezet om de borden te maken en in alle kernen te plaatsen.’

Progressief Molenlanden spreekt de hoop uit dat het niet zover hoeft te komen. ‘We hopen dat de borden gewoon worden teruggebracht, zodat het echt een ludieke actie blijft en we deze kwestie kunnen afsluiten. Daar kunnen we ons hopelijk weer volledig richten op een inhoudelijke en eerlijke verkiezingscampagne.’

De reactiemogelijkheid onder dit artikel is uitgeschakeld. Helaas hebben we hiertoe moeten besluiten op basis van het in de reacties steeds verder afnemende respect voor elkaar en het veelvuldig tegenkomen van onder meer beledigingen, racisme, grof taalgebruik en het ‘op de persoon spelen’. De hoeveelheid en intensiteit van de discussies maakt het voor de redactie onmogelijk om effectief te kunnen modereren.

Laatste nieuws

Sportpark Souburgh.
Nieuws 10 uur geleden
Blijft De Alblas een Molenlandse club, of wordt het een Alblasserdamse vereniging: that’s the question
De Rode Huzaren in actie.
Nieuws 17 uur geleden
Demonstratie van De Rode Huzaren tijdens de Paardenmarkt in Ameide
Afbeelding
Nieuws 18 uur geleden
SGP wil weten of starterslening nog past bij woningmarkt in Molenlanden
The image of soccer ball
Sport 18 uur geleden
Volley Meerkerk’95 verliest spannend openingsduel

Advertenties uit de krant

Afbeelding
Sport 19 uur geleden
Triade maakt zich op voor kampioenswedstrijd
De kaalgevreten weilanden langs de Heideweg in Giessenburg.
met video 19 uur geleden
Muizenplaag teistert Alblasserwaard: tonnen schade voor boeren
Jaap Tanis tijdens zijn lezing.
Nieuws 21 uur geleden
Oud-visser Jaap Tanis vertelt bij senioren in Streefkerk over de visafslag van Stellendam
Het jeugdteam van TV Meihoven dat kampioen is geworden.
Sport 21 uur geleden
Jeugdteam TV Meihoven kampioen in najaarscompetitie
Afbeelding
Nieuws 22 uur geleden
MO13-1 van VV Groot-Ammers speelt in nieuw tenue dankzij sponsor

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen