Een deel van de weggehaalde verkiezingsborden.
Een deel van de weggehaalde verkiezingsborden. @KerngroepArkel

Progressief Molenlanden geeft Kerngroep Arkel 48 uur om verkiezingsborden terug te hangen: anders volgt aangifte

Nieuws Asielopvang Molenlanden

Molenlanden - Progressief Molenlanden overweegt aangifte te doen naar aanleiding van de diefstal van haar verkiezingsborden afgelopen vrijdag.

De borden zijn in verschillende kernen weggehaald door Kerngroep Arkel uit protest tegen de komst van een azc in de gemeente.

Progressief Molenlanden weigert uit principe om de verkiezingsborden zelf op te halen. ‘Dat is de omgekeerde wereld’, stelt de partij. ‘Wie andermans eigendommen meeneemt, kan niet verwachten dat wij daar vervolgens zelf achteraan gaan.’

48 uur de gelegenheid

Progressief Molenlanden geeft Kerngroep Arkel 48 uur de gelegenheid om de borden zelf weer netjes terug te plaatsen op de oorspronkelijke locaties. Mocht dat niet gebeuren, dan ziet de partij zich genoodzaakt om aangifte te doen.

De partij benadrukt dat zij deze stap niet lichtzinnig zet. ‘Maar uiteindelijk achten wij het noodzakelijk om duidelijke democratische grenzen te bewaken. In een rechtsstaat mag niet het recht van de sterkste of de hardste schreeuwer gelden.’

Als lokale partij met beperkte middelen vormt dit een aanzienlijk deel van het campagnebudget

De borden hebben de partij daarnaast het nodige geld gekost en daarnaast nog meer vrijwilligersuren. ‘Als lokale partij met beperkte middelen vormt dit een aanzienlijk deel van het campagnebudget. Vrijwilligers hebben zich dagenlang ingezet om de borden te maken en in alle kernen te plaatsen.’

Progressief Molenlanden spreekt de hoop uit dat het niet zover hoeft te komen. ‘We hopen dat de borden gewoon worden teruggebracht, zodat het echt een ludieke actie blijft en we deze kwestie kunnen afsluiten. Daar kunnen we ons hopelijk weer volledig richten op een inhoudelijke en eerlijke verkiezingscampagne.’

De reactiemogelijkheid onder dit artikel is uitgeschakeld. Helaas hebben we hiertoe moeten besluiten op basis van het in de reacties steeds verder afnemende respect voor elkaar en het veelvuldig tegenkomen van onder meer beledigingen, racisme, grof taalgebruik en het ‘op de persoon spelen’. De hoeveelheid en intensiteit van de discussies maakt het voor de redactie onmogelijk om effectief te kunnen modereren. 

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
Nieuws 12 uur geleden
Thijs Wemmers grijpt net naast podium op NK tijdrijden
De persboot van eerdere jaren.
Nieuws 13 uur geleden
Persboot gezocht voor de Gondelvaart Giessen-Oudekerk op 12 september
Een sfeerimpressie van Team Sportservice.
Nieuws 15 uur geleden
Bleskensgraaf krijgt eigen buitensportclub voor 55-plussers
De locatie in Hoogblokland waar mogelijk een azc komt, met op de achtergrond Meerkerk.
Nieuws 16 uur geleden
Vijfheerenlanden blijft zich verzetten tegen asielopvang in Hoogblokland: nieuwe brief aan Molenlanden

Advertenties uit de krant

De locatie aan de Melkweg in Bleskensgraaf.
Nieuws 16 uur geleden
Inwoners van Bleskensgraaf maken zich ‘ernstige zorgen’ over mogelijke asielopvang aan Melkweg
Peter-Erik, Wilma (achteraan) en Sophia (vlnr) zijn trots op de eerste oogst.
Nieuws 17 uur geleden
Herenboeren Gorinchem: voormalige maisakker geeft oogst én hoop
Eggink: ‘Geloven hoeft niet iets te zijn wat je zeker weet’.
Nieuws 18 uur geleden
Nieuwe dominee Giessenburg wil op zoek naar kwetsbaarheid in de kerk
Afbeelding
Zakelijk 19 uur geleden
Groentech Festival brengt jongeren en groene bedrijven samen in Schelluinen
Afbeelding
Nieuws 20 uur geleden
Tien jaar Buurtgezinnen in Molenlanden: ‘Een extra appeltje schillen was geen moeite’

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen