• De zoeklocatie S, op de grens van Gorinchem en Molenlanden.
• De zoeklocatie S, op de grens van Gorinchem en Molenlanden. Foto: Aangeleverd

Of drie nieuwe windturbines, of twee al vergunde en twee nieuwe windturbines op grens Gorinchem en Molenlanden

Nieuws windmolens

Alblasserwaard- Of drie nieuwe windturbines, of de al vergunde twee windturbines aanvullen met twee grotere windturbines: die twee varianten heeft de provincie Zuid-Holland goedgekeurd voor zoeklocatie S in Gorinchem Noord en voor een klein deel in Molenlanden.

De plannen kunnen volgens de provincie doorgaan als er rekening wordt gehouden met het landschap, de natuur en de omgeving.

Gedeputeerde Staten (GS) schrijven in een brief dat beide varianten passen binnen het provinciale beleid. Wel stellen zij voorwaarden: zorgvuldige landschappelijke inpassing, bescherming van natuur en weidevogels en goede betrokkenheid van de omgeving.

Het is het vervolg op de uitkomst van de veelbesproken zoektocht van de gemeenten Gorinchem en Molenlanden om windturbines te plaatsen op hun grondgebied. In 2024 bleek dat van de zes zoeklocaties alleen S groen licht kreeg. Het betekende de start van een onderzoek op welke manier er invulling hieraan gegeven kon worden.

Lokale initiatieven krijgen ruimte

Gedeputeerde Arno Bonte reageert positief op de afgeronde windverkenning. “We willen graag ruimte bieden aan lokale initiatieven om duurzaam energie op te wekken”, zegt Bonte. “Het is daarbij belangrijk dat we zorgvuldig omgaan met landschap, natuur en de omgeving. In onze brief hebben we de kaders aangegeven waarbinnen initiatieven ontwikkeld kunnen worden.”

Gemeente Gorinchem aan zet

Met de brief van de provincie is de verkenningsfase afgerond. Nu is duidelijk welke opties mogelijk zijn en onder welke voorwaarden.

De volgende stap ligt bij de gemeente Gorinchem. Die moet de uitkomsten vastleggen in het lokale omgevingsbeleid. Dit beleid bepaalt de spelregels en voorwaarden voor een initiatief in Gorinchem-Noord. Zodra dit beleid vaststaat, kan een initiatiefnemer een plan verder uitwerken. Na overleg met de omgeving kan dat plan worden ingediend als aanvraag.

Laatste nieuws

Afbeelding
112 11 uur geleden
Man op elektrische step gewond bij aanrijding in Kinderdijk
Afbeelding
112 14 uur geleden
Drie complexe botbreuken fietser na botsing met scooter in Langerak: bestuurder rijdt door, politie zoekt getuigen
De molens vormden zaterdag het decor van hardloopwedstrijd Molensmooiste.
foto’s en video’s 14 uur geleden
Molens Kinderdijk vormen voor 1.500 deelnemers imposant decor van hardloopwedstrijd Molensmooiste
Korte sketches van leden van de jubilerende Algemene Toneelvereniging Ameide.
met korte video 18 uur geleden
Toneelvereniging neemt dorpsleven op de hak tijdens talentenroute Ameide

Advertenties uit de krant

Klaas Verbaan met één van zijn fotocamera's.
Nieuws 22 uur geleden
De tuin van Noordeloos door de lens van Klaas Verbaan
Afbeelding
Nieuws 23 uur geleden
Meer nultredenwoningen en betaalbare huizen: daar gaat Molenlanden voor
Sandro en Jeroen met hun vangst.
Nieuws 2 okt, 12:40
Jonge vissers vangen meerval van 1,53 meter bij Kinderdijk
Afbeelding ter illustratie.
Nieuws 2 okt, 11:41
Raad stemt in met begraafplekken voor stilgeboren kinderen in Groot-Ammers, Giessenburg en Nieuw-Lekkerland
Kerkelijk verenigingsgebouw Beréa en de Groen van Prinstererschool in Oud-Alblas.
Nieuws 2 okt, 11:28
Raad Molenlanden geeft groen licht voor nieuwbouw CBS Groen van Prinsterer, alleen VVD stemt tegen

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen