Wendy Dean overhandigt het eerste boek aan Peter-Jan van Steenbergen.
Wendy Dean overhandigt het eerste boek aan Peter-Jan van Steenbergen. Foto: Aangeleverd

Kinderdijk krijgt eigen kinderboek van lokale molengids

Nieuws

Kinderdijk - Molengids Wendy Dean heeft haar eerste kinderboek uitgebracht, dat zich (niet geheel toevallig) afspeelt tussen de wereldberoemde molens van Kinderdijk. Het Engelstalige verhaal richt zich op kinderen van 4 tot 6 jaar.

Dean werkt al jaren als gids op Kinderdijk en volgt momenteel een opleiding tot molenaar. Tijdens een van haar rondleidingen adviseerde een toerist haar om een boek te schrijven vanwege haar enthousiaste verhalen. "Dat was niet aan dovemansoren gezegd", aldus Wendy.

Verhaal over verloren pet

Het boek vertelt over een klein meisje dat met haar moeder Kinderdijk bezoekt en daar haar favoriete pet verliest. Het verhaal wordt geïllustreerd door Rowan ter Riet, een 17-jarige leerling van het Gymnasium Camphusianum in Gorinchem. Wendy Dean geeft daar les als docent Engels.

Rowan maakte zwarte pentekeningen die "van het verhaal een waar feest voor het oog" maken, volgens de uitgever.

Eerste exemplaar overhandigd

Op 20 januari overhandigde Wendy het eerste exemplaar aan Peter-Jan van Steenbergen, directeur van Stichting Werelderfgoed Kinderdijk. Dit gebeurde tijdens de nieuwjaarsreceptie in Alblasserdam.

Tijdens de landelijke molendagen op 9 en 10 mei signeren Wendy Dean en Rowan ter Riet hun kinderboek bij de giftshop van Kinderdijk. Het boek is uitgegeven door Uitgeverij Watermerk uit Lekkerkerk en gedrukt door Drukkerij De Groot uit Goudriaan.

Het kinderboek is verkrijgbaar in de giftshop bij het bezoekerscentrum van Kinderdijk. Tevens op aanvraag bij wdean8@gmail.com. Zie ook ‘Wendy and the Windmill’ op Youtube.

Wendy Dean met haar boek.
Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Advertenties uit de krant

André Hoogendoorn spreekt de demonstranten toe.
foto’s en video 9 uur geleden
Nogmaals demonstratie in Nieuw-Lekkerland om boodschap af te geven: ‘Nee tegen azc’
V.l.n.r. Bart Stoutjesdijk, Geurt Mouthaan, Robert van der Hek, Huub Lakerveld en Rick den Besten.
Nieuws 9 uur geleden
NNP-dag met gouden randje voor Kontakt Mediapartners: prijzen voor Robert van der Hek, Geurt Mouthaan en Bart Stoutjesdijk
De JO12-1 van SV Meerkerk.
Sport 9 uur geleden
JO12-1 van SV Meerkerk kampioen
Afbeelding
Sport 9 uur geleden
JO11-1 van SV Meerkerk viert kampioenschap in de Hoofdklasse
Afbeelding
Nieuws 10 uur geleden
Leerlingen OBS Klim-op uit Hoornaar zamelen 250 euro in voor KIKA

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen