De samenwerkende partners.
De samenwerkende partners. Foto: Leergeld

Kinderboekerij en Stichting Leergeld verlengen samenwerking in de Alblasserwaard en Vijfheerenlanden

Nieuws

Regio - In de regio Alblasserwaard-Vijfheerenlanden wordt de succesvolle samenwerking tussen Kinderboekerij en Stichting Leergeld Alblasserwaard Vijfheerenlanden in dit jaar voortgezet én fors uitgebreid.

In 2025 ontvingen bijna 320 kinderen uit gezinnen met beperkte financiële middelen elk kwartaal een gratis boekenpakket.

Het initiatief startte in 2024 met 191 kinderen die elk kwartaal vier zorgvuldig geselecteerde boeken kregen. De resultaten waren positief: kinderen lazen vaker en met meer plezier. In veel huishoudens ontstond voor het eerst een groeiende thuisbibliotheek.

Groei van bijna 70 procent

Door de uitbreiding stijgt het aantal deelnemende kinderen met bijna 70 procent. Ruim 500 nieuwe kinderen kregen een kennismakingspakket en bestaande deelnemers verlengden hun abonnement. In totaal worden dit jaar bijna 5.000 boeken uitgedeeld.

Het project richt zich op een urgente maatschappelijke uitdaging. Landelijk onderzoek toont aan dat leesvaardigheid sterk samenhangt met sociaaleconomische factoren. Kinderen in financiële kwetsbaarheid hebben vaak minder toegang tot boeken, wat gevolgen heeft voor hun taalontwikkeling en schoolprestaties.

Kansenongelijkheid verminderen

"De samenwerking sluit naadloos aan bij de missie van Stichting Leergeld om kansenongelijkheid te verminderen", zegt directeur Bob van de Burgt. "Lezen vormt een essentiële basis voor persoonlijke ontwikkeling en schoolsucces."

De kracht van de boekenpakketten zit in de regelmaat en continuïteit. Elk kwartaal worden kinderen opnieuw gestimuleerd om te lezen en te ontdekken. Kinderboekerij benadrukt dat boeken de fantasie, nieuwsgierigheid en het leesplezier stimuleren. Het effect werkt door in het hele gezin, omdat lezen vaak samen gebeurt.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Bekladdingen in Wijngaarden als protest tegen de komst van een asielopvang in de omgeving.
Nieuws 4 uur geleden
Grote zorgen Wijngaarden over mogelijke komst asielzoekerscentrum in Bleskensgraaf: ‘Dit roept gevoelens van onveiligheid op’
Een van de fietsers brak een rugwervel en hield ook twee gebroken ribben aan zijn val over.
Nieuws 5 uur geleden
Fietser belandt in ziekenhuis door verzakking Meerkerkse Kanaaldijk
De verdachte heeft een donker getinte huidskleur, donker krullend haar en een klein en tenger postuur.
112 8 uur geleden
Politie zoekt ‘jongedame’ die 86-jarige vrouw uit Nieuw-Lekkerland heeft opgelicht
Beide auto's liepen forse schade op.
112 8 uur geleden
Forse schade aan auto’s na ongeluk op kruising Peilmolenweg in Oud-Alblas

Advertenties uit de krant

De sfeer zat er onlangs goed in tijdens het gezamenlijke weekeind weg.
Nieuws 8 uur geleden
Koor His Inspiration uit Meerkerk was bijna opgeheven, nu springlevend
Afbeelding
Nieuws 10 uur geleden
Knuffels met gewicht: Marien Jansen (27) uit Ameide bouwt aan Lotgenootje
De locatie in Hoogblokland waar mogelijk een azc komt, met op de achtergrond Meerkerk.
Nieuws 11 uur geleden
Molenlanden: ‘AZC-reactie Vijfheerenlanden wordt actief meegenomen in vervolgonderzoek’
Tussen de Rosmolenweg (Papendrecht) en de Kerkeplaat (Dordrecht) gaat een tweede pont varen.
Nieuws 13 uur geleden
Papendrechtse brug dicht: aangepaste lesroosters en zorgen op scholen
In juni zijn de A27 en A59 een aantal weekenden en nachten dicht.
Nieuws 3 jun, 15:44
Overlast door afsluitingen A27 en Papendrechtsebrug treft Molenlanden: vrees voor sluipverkeer op N214 en N216

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen