Afbeelding
Foto: Stockfoto 123RF
update

FIOD doet inval in woning van oud-topman scheepsbouwer Damen in Noordeloos

Nieuws

Noordeloos/regio - De Fiscale Inlichten- en Opsporingsdienst FIOD heeft dinsdag het huis doorzocht van de 81-jarige scheepsbouwer Kommer Damen in Noordeloos.

Ook zouden de woningen van zijn zoon Arnout Damen, de huidige CEO van het Damen-concern uit Gorinchem, en een van zijn zussen zijn doorzocht, melden landelijke media zoals AD en NRC.

Waarschijnlijk administratie

De FIOD wil volgens Rijnmond niet kwijt wat er in het huis van de voormalig topman van Damen Shipyards in beslag is genomen. Waarschijnlijk gaat het om administratie, meldt de regionale omroep.

Kommer Damen was jarenlang de hoogste baas van het scheepsbouwconcern uit Gorinchem en is nog steeds voorzitter is van de raad van commissarissen. Momenteel is hij verdachte in een omvangrijke strafzaak. Die draait onder meer om omkoping en het omzeilen van handelssancties tegen Rusland.

Onduidelijk of er nog meer invallen zijn gedaan

Ook zijn zoon Arnout, de huidige CEO, staat terecht in die zaak. Net als voormalig bestuursvoorzitter René Berkvens. De FIOD laat volgens Rijnmond in het midden of er ook bij hen invallen zijn gedaan.

Een week geleden begon een grote rechtszaak tegen Damen, het bedrijf dat wordt verdacht van jarenlange omkoping bij de verkoop van schepen in meerdere landen. Ook het omzeilen van sancties tegen Rusland worden door justitie onder de loep genomen.

Twee aanhoudingen

De FIOD meldt in een persbericht dat er twee personen (39 en 60) zijn aangehouden. Zij zijn inmiddels in verzekering gesteld. Het bedrijf en de twee personen worden verdacht van het overtreden en bewust en opzettelijk omzeilen van de sancties tegen Rusland vanaf najaar 2022.

Het vermoeden van de FIOD is dat het bedrijf na inwerkingtreding van de Europese sancties in februari 2022 goederen heeft geleverd aan omzeilingslanden, waarna de goederen terecht zijn gekomen in Rusland. Op het moment van levering was de oorlog tussen Rusland en Oekraïne al enige tijd gaande. 

Beslag gelegd op gegevensdragers

Er is beslag gelegd op fysieke en digitale administratie en gegevensdragers. Waar dit is gebeurd, staat niet in het bericht.

Het onderzoek onder leiding van het Functioneel Parket is nog niet afgerond en om die reden kunnen op dit moment geen verdere mededelingen worden gedaan, meldt de FIOD.

Laatste nieuws

WIK-turnsters Alissa en Britt
Sport 12 uur geleden
WIK-turnsters Alissa en Britt nemen met goud afscheid na jarenlange carrière
Amazing Kids
Nieuws 14 uur geleden
Jong en oud geniet van nieuwe musical Amazing Kids uit Molenaarsgraaf
De fietser werd afgevoerd naar het ziekenhuis.
112 14 uur geleden
Fietser komt lelijk ten val op de Parallelweg in Meerkerk
Afbeelding
Nieuws 14 uur geleden
Geslaagde barbecue voor vrijwilligers van De Alver uit Giessenburg

Advertenties uit de krant

Afbeelding
Nieuws 14 uur geleden
Da Capo sluit muziekseizoen af met zomerconcert in Giessenburg
De eindsprint van de Elite-Beloften, met Casper Noorloos in winnende positie.
Sport 14 uur geleden
Rond om de Graaf trekt veel publiek in Molenaarsgraaf: Casper Noorloos wint bij de Elite-Beloften
Simply Green.
Sport 15 uur geleden
Simply Green zakt naar tweede plek in Nederlandse Competitie na wedstrijd in Putten
Evan Terlouw pakte de puntentrui.
met video 15 uur geleden
Winst in Duitsland voor wielrenners van RC Jan van Arckel
De finalisten gingen gebroederlijk met elkaar op de foto.
met video 16 uur geleden
‘Les Frérots’ na dramatische start toch winnaar Petanque toernooi Meerkerk

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen