
Jan Arie Koorevaar: ‘Fantastisch, we zijn terug’
NieuwsGoudriaan - Jan Arie Koorevaar gaat namens het CDA de Tweede Kamer in. “We willen Nederland vooruit brengen.”
Daags na de verkiezingen en na meteen al de eerste fractievergadering blikt de 46-jarige Goudrianer terug op de hectische weken in de aanloop naar 29 oktober.
“We hebben een positieve campagne gedraaid, met een hoopvolle toon voor Nederland. Je werkt je het snot voor de ogen. Zo heb ik twaalf provincies aangedaan, 40 bedrijven bezocht en zes debatten gevoerd. Daarna is het aan de kiezer. En dan zie je het resultaat: van 5 naar 18 zetels. Dat is echt een hele goede uitslag. We zijn er heel blij mee.”
Comeback
“Het was erg spannend”, erkent Koorevaar. “We hebben steeds gezegd dat we Nederland vooruit willen brengen. Met als gevolg een echte comeback, want zo zien we het. We zijn terug, fantastisch!”
We kunnen aan de slag om het CDA van nu vorm en inhoud te geven
Jan Arie Koorevaar zegt ‘enorm trots’ te zijn op het campagneteam, ook in Molenlanden. “Mooi om te zien hoe goed het ook lokaal heeft uitgepakt. We kunnen aan de slag om het CDA van nu vorm en inhoud te geven.”
Fundamentele keuze
Koorevaar realiseert zich dat er voor hem en zijn gezin veel gaat veranderen. “Je beschikbaar stellen voor de Tweede Kamer is een fundamentele keuze. Je organiseert je ernaar. Mijn gezin en mijn ouders -met wie hij de boerderij runt- staan achter me. Volle weken zijn me overigens niet vreemd. In die zin ben ik al gewend om een en ander te moeten organiseren.”
Landbouw
De komende twee weken worden binnen de CDA-fractie de portefeuilles verdeeld. Het is geen geheim dat de voorkeur van Jan Arie Koorevaar bij de portefeuille landbouw ligt.
De Goudrianer wacht het proces van formeren vol vertrouwen af. “We gaan zien hoe het gaat lopen. Het wordt gigantisch spannend, maar het initiatief ligt niet bij ons. Er heeft een verschuiving naar het midden plaatsgevonden. Wij willen in elk geval aan de slag en staan er constructief in.”

















