Afbeelding
Foto: nl.123rf.com

Geen vuurwerk tijdens jaarwisseling in Vijfheerenlanden: gemeente verleent geen ontheffingen aan verenigingen en stichtingen

Nieuws

Vijfheerenlanden – Inwoners van Vijfheerenlanden mogen tijdens de komende jaarwisseling geen consumentenvuurwerk afsteken. Ook verenigingen en stichtingen krijgen daarvoor geen ontheffing van de gemeente. Dat heeft burgemeester Sjors Fröhlich besloten, zo meldt het college woensdag aan de gemeenteraad.

Sinds 1 augustus geldt in heel Nederland een landelijk verbod op het kopen, bezitten en afsteken van consumentenvuurwerk. Het verbod geldt niet voor klein vuurwerk, zoals sterretjes en knalerwtjes. De nieuwe Wet veilige jaarwisseling biedt burgemeesters de mogelijkheid om onder voorwaarden een ontheffing te verlenen aan verenigingen en stichtingen. Vijfheerenlanden maakt daar tijdens de jaarwisseling van 2026 op 2027 geen gebruik van.

Aanvragen worden afgewezen

Aanvragen voor een ontheffing die de komende periode worden ingediend, worden afgewezen. Volgens de gemeente is het besluit genomen na overleg met gemeenten in het district Utrecht-West en met politie en andere veiligheidspartners.

De politie en het Openbaar Ministerie vinden het volgens het college belangrijk dat gemeenten in de regio zoveel mogelijk dezelfde lijn volgen. Dat moet zorgen voor een duidelijke en uitvoerbare handhaving van het vuurwerkverbod. Vijfheerenlanden sluit zich daarom aan bij het beleid van de andere gemeenten in Utrecht-West.

Voorbereiding op jaarwisseling

De gemeente werkt de komende maanden verder aan de voorbereiding van de jaarwisseling. Daarbij wordt samengewerkt met onder meer de politie, Veiligheidsregio Utrecht en de Omgevingsdienst.

Laatste nieuws

Afbeelding
Nieuws 53 minuten geleden
Geen vuurwerk tijdens jaarwisseling in Vijfheerenlanden: gemeente verleent geen ontheffingen aan verenigingen en stichtingen
Laaste publieke rit op 19 september 2026-even knuffelen met de paarden!
Nieuws 3 uur geleden
Einde van een tijdperk: Stal Vonk maakt laatste rit in de Alblasserwaard
Gerben den Butter en Dirk van de Graaf.
Sport 4 uur geleden
Streefkerkers worden wereldkampioen touwtrekken in Zuid-Afrika
Afbeelding
Zakelijk 4 uur geleden
Jaspers verlengt hoofdsponsorschap SV Meerkerk met zes jaar

Advertenties uit de krant

Een gratis luier- en hygiëneshop in Kamp Mavrovouni op het eiland Lesbos
Nieuws 4 uur geleden
Luieractie voor vluchtelingen: inzamelpunten op dertien plaatsen in de Alblasserwaard
Afbeelding
Nieuws gisteren
Lek en Waard Wonen viert 80-jarig bestaan met huurders
Afbeelding
Sport gisteren
Volley Meerkerk’95 bekert verder
Afbeelding
Sport gisteren
Meindert Bouman kampioen driebanden
Afbeelding
Nieuws gisteren
Echtpaar Tukker uit Molenaarsgraaf 60 jaar getrouwd

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen