
Anna Semenov uit Kinderdijk dankzij stichting Elshout naar WK dans in Engeland
NieuwsKinderdijk/Birgmingham - Anna Semenov (17) uit Kinderdijk doet vanaf 16 juli mee aan het WK Dans,dat gehouden worden in Birmingham.
Eerder dit jaar wist Anna zich te kwalificeren voor het WK Dans. Ze zal haar moderne solo uitvoeren. Het wereldkampioenschap duurt vijf dagen en verwelkomt dansers uit maar liefst 35 landen.
Studiebeurzen
Naast haar solovoorstelling neemt Anna ook deel aan diverse workshops. “Workshops zijn niet alleen leuk en leerzaam, maar kunnen ook belangrijk zijn voor mijn toekomst”, vertelt ze. Vanuit de hele wereld komen invloedrijke professionals uit de danswereld om workshops te geven, te jureren én om beurzen toe te kennen. Vorig jaar werd er zelfs voor meer dan 600.000 euro aan studiebeurzen uitgereikt.
Deze deelname wordt mede mogelijk gemaakt door Stichting Elshout. Anna: “Ik ben ontzettend blij en dankbaar voor deze financiële steun, waardoor ik deze bijzondere week kan meemaken.”
Anna Semenov is een paar jaar geleden overgestapt van turnen naar dans. Ze zit in klas 4 havo van het Codarts lyceum in Rotterdam. Dit is een speciale school gericht op muziek en dans en de helft van hun schooltijd (dat zijn bijna 20 schooluren per week) wordt besteed aan het vak dans. Dans is dan ook een examenvak. Volgend jaar heeft Anna examen jaar en gaat ze ook audities doen op hoge scholen in binnen- en buitenland. Ze gaat onder andere naar Engeland, Zwitserland, Duitsland en misschien ook Spanje, Amerika of Canada. Het aanvragen van beurzen (of winnen van wedstrijden) helpt om dit financieel mogelijk te maken en hoort ook bij de voorbereiding.





















