Afbeelding
Foto: aangeleverd

Expositie over 'Graafstroom-gemeenten' in museum Het Voorhuis te Bleskensgraaf

Algemeen

BLESKENSGRAAF • In museum Het Voorhuis te Bleskensgraaf is vanaf 2 februari tot en met 1 juni de expositie 'Samengevoegd' te zien.

Door een fusie van de gemeenten Molenwaard en Giessenlanden is op 1 januari de gemeente Molenlanden ontstaan. Deze herindeling was de aanleiding voor 'Samengevoegd'. De expositie richt zich op de zeven zelfstandige gemeenten die per 1 januari 1986 werden samengevoegd tot gemeente Graafstroom. De dorpen Bleskensgraaf, Brandwijk, Goudriaan, Molenaarsgraaf, Ottoland, Oud-Alblas en Wijngaarden zijn het werkgebied van de Historische Vereniging Binnenwaard. Ook wordt aandacht besteed aan de gemeente Graafstroom.

Er is een ruim aanbod aan beeldmateriaal te zien van de desbetreffende dorpen, zoals: gemeenteraden, burgemeesters, secretarissen, ambtenaren, gemeentehuizen en secretarieën en bestuurlijke hoogtepunten. Afscheidscadeaus en allerlei voorwerpen die gebruikt werden op de verschillende secretarieën/ gemeentehuizen herinneren aan de zeven zelfstandige gemeenten. Bezoekers kunnen in het museum meedoen met een prijsvraag. Op 1 juni wordt de winnaar bekend gemaakt.

Afspraak
Museum Het Voorhuis is gevestigd in Boerderij Gijbeland in Bleskensgraaf. Het museum is gedeeltelijk rolstoeltoegankelijk. Entree is 2 euro. Openingstijden: elke zaterdag en iedere derde dinsdag van de maand van 14.00 tot 16.30 uur. Groepen op afspraak, 0184-641629 of 0184-422749. Bezoekadres: Koekoekspad 1. Voor meer informatie: www.binnenwaard.nl

Geurt Mouthaan

Redacteur/fotograaf van Het Kontakt-Alblasserwaard en Het Kontakt-Klaroen.nl. Daarnaast actief voor de magazines van Kontakt Mediapartners.

Afbeelding
Afbeelding
Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Bekladdingen in Wijngaarden als protest tegen de komst van een asielopvang in de omgeving.
Nieuws 15 uur geleden
Grote zorgen Wijngaarden over mogelijke komst asielzoekerscentrum in Bleskensgraaf: ‘Dit roept gevoelens van onveiligheid op’
Een van de fietsers brak een rugwervel en hield ook twee gebroken ribben aan zijn val over.
Nieuws 16 uur geleden
Fietser belandt in ziekenhuis door verzakking Meerkerkse Kanaaldijk
De verdachte heeft een donker getinte huidskleur, donker krullend haar en een klein en tenger postuur.
112 19 uur geleden
Politie zoekt ‘jongedame’ die 86-jarige vrouw uit Nieuw-Lekkerland heeft opgelicht
Beide auto's liepen forse schade op.
112 19 uur geleden
Forse schade aan auto’s na ongeluk op kruising Peilmolenweg in Oud-Alblas

Advertenties uit de krant

De sfeer zat er onlangs goed in tijdens het gezamenlijke weekeind weg.
Nieuws 19 uur geleden
Koor His Inspiration uit Meerkerk was bijna opgeheven, nu springlevend
Afbeelding
Nieuws 21 uur geleden
Knuffels met gewicht: Marien Jansen (27) uit Ameide bouwt aan Lotgenootje
De locatie in Hoogblokland waar mogelijk een azc komt, met op de achtergrond Meerkerk.
Nieuws 22 uur geleden
Molenlanden: ‘AZC-reactie Vijfheerenlanden wordt actief meegenomen in vervolgonderzoek’
Tussen de Rosmolenweg (Papendrecht) en de Kerkeplaat (Dordrecht) gaat een tweede pont varen.
Nieuws gisteren
Papendrechtse brug dicht: aangepaste lesroosters en zorgen op scholen
In juni zijn de A27 en A59 een aantal weekenden en nachten dicht.
Nieuws 3 jun, 15:44
Overlast door afsluitingen A27 en Papendrechtsebrug treft Molenlanden: vrees voor sluipverkeer op N214 en N216

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen