• De betrokken partijen bij het glasvezelproject.
• De betrokken partijen bij het glasvezelproject. Foto: SWEK

Glasvezel in Werelderfgoed Kinderdijk

Algemeen 642 keer gelezen

KINDERDIJK • De Stichting Werelderfgoed Kinderdijk (SWEK) gaat een glasvezelnetwerk realiseren tussen alle toeristische en administratieve locaties onder haar beheer.

Museummolens, bezoekerscentrum en andere bezoekpunten worden zo geschikt gemaakt voor breedband communicatie. De bezoekers van Kinderdijk kunnen dan in het hele gebied gebruik maken van een snel wifi-netwerk.

De SWEK heeft met de ondertekening van een contract de opdracht gegeven aan projectregisseur Case Electronics, ontwerper/bouwer Van Gelder Telecom en als aannemer Hak BV. Alle drie de bedrijven zijn al nauw betrokken bij het Kinderdijkse. Met de ondertekening van het contract gaat de eerste fase van het project in. Naar alle locaties van het Werelderfgoed worden buizen aangebracht. De glasvezelkabels lopen door de buizen.

Met het aanleggen van het glasvezelnetwerk is het Werelderfgoed voorbereid op ontwikkelingen in de digitale wereld. Zo is er een betere data communicatie voor bijvoorbeeld de kassa's en werkplekken. Bovendien kunnen beveiligingsvoorzieningen worden verbeterd. Het project is mede mogelijk gemaakt door een bijdrage van de Provincie Zuid-Holland in het kader van Erfgoedlijn Waterdriehoek.

Bert Bons

Redactiecoördinator van Het Kontakt-Alblasserwaard en Het Kontakt-Klaroen.nl

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Jens van den Dool (m) wordt in de sprint geklopt door Jos Koop (r, rode helm).
met korte video’s 5 minuten geleden
Jos Koop kaapt zege in Ronde van Lexmond weg voor de neus van Jens van den Dool
Rommelmarkt in Noordeloos.
met korte video 5 uur geleden
Om 9 uur gaat het meteen los op de rommelmarkt in Noordeloos
Gospelkoor Reflexxion voor de 'thuisbasis', de Maranathakerk in Giessenburg.
Nieuws 8 uur geleden
Gospelkoor Reflexxion na 25 jaar nog steeds springlevend: jubileumconcert op 9 mei
Enkele vrijwilligers bij het Odensehuis.
Nieuws 8 uur geleden
Odensehuis in Oud-Alblas zoekt vrijwilligers voor inloophuis

Advertenties uit de krant

Goed voorbelasten kan in Molenlanden tienduizenden euro's besparen.
Nieuws 8 uur geleden
Beter voorbelasten in Molenlanden kan tot wel 74.000 euro per nieuwe woning besparen (alleen al in Langerak Zuid gaat het om zo’n 13 miljoen)
De Ronde van Lexmond in 2025.
Sport 8 uur geleden
Grote namen bij 51ste Ronde van Lexmond: Michael Boogerd en Erik Breuking staan zaterdag aan de start achter de derny’s
Afbeelding
Nieuws 19 uur geleden
Dodenherdenking in de Hervormde Kerk van Streefkerk
De wolf in Everdingen.
Nieuws 1 mei, 12:51
Experts over wolf in Everdingen: “Kan opduiken, maar zal hier niet blijven”
Enkele voorbeelden van werken van deelnemers aan de Af en Toe Kunstroute.
Nieuws 1 mei, 09:27
Kunst kijken op Tweede Pinksterdag: Af en Toe Kunstroute langs de Lek

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen