
Film in Stroomhuis: La Vita è bella
Nieuws 49 keer gelezenNeerijnen - Het Stroomhuis vertoont op donderdag 7 mei de Italiaanse filmklassieker La vita è bella van Roberto Benigni. De vertoning sluit aan bij de herdenkingsdagen rond 4 en 5 mei.
De film vertelt het verhaal van Guido, een Joodse boekhandelaar in het Italië van de jaren dertig. Wanneer hij samen met zijn zoontje wordt gedeporteerd naar een concentratiekamp, doet hij er alles aan om zijn kind te beschermen tegen de gruwelijke werkelijkheid. Hij laat hem geloven dat hun gevangenschap onderdeel is van een groot, ingewikkeld spel.
Gebaseerd op eigen ervaringen
Regisseur en hoofdrolspeler Roberto Benigni baseerde het verhaal deels op de ervaringen van zijn vader, die zelf twee jaar gevangen zat in Bergen-Belsen. De film combineert humor en tragedie op bijzondere wijze en roept vragen op over de kracht van verbeelding en menselijkheid onder extreme omstandigheden.
La vita è bella werd wereldwijd geprezen en bekroond met drie Oscars, waaronder die voor Beste Buitenlandse Film en Beste Acteur.
De vertoning begint om 20:00 uur. Toegang kost € 9,00 inclusief consumptie. Reserveren kan via www.stroomhuisneerijnen.nl. Het Stroomhuis is rolstoeltoegankelijk.





















