
Nieuw boek over bijzondere Aspernaar: Dirk Willemszoon
NieuwsAsperen - Een nieuw boek vertelt het verhaal van Dirk Willemszoon, stadgenoot en Anabaptist, die op 16 mei 1569 in Asperen werd berecht en levend verbrand vanwege zijn geloof.
Het werk belicht niet alleen zijn lot, maar ook de bredere context van de wederdopersgemeenschap in Asperen, de rol van baron Wessel van den Boetzelaer als beschermheer, en de Spaanse onderdrukking die tot vervolging leidde. Auteur Theo Witjes, voorzitter van de Vereniging Oud Asperen, baseerde het boek op uitgebreid archiefonderzoek. De publicatie verschijnt ook in de Verenigde Staten, Canada en online. De opbrengst wordt ingezet voor een standbeeld ter nagedachtenis aan Willemszoon, in samenwerking met internationale Anabaptistische geloofsgroepen.
Asperen ontvangt jaarlijks tientallen bussen met bezoekers uit de hele wereld die Willemszoon als voorbeeld zien. In diverse landen zijn al standbeelden opgericht, maar in zijn geboortestad herinnert slechts een straatnaam aan zijn bestaan. Met het boek en het geplande monument wil de vereniging zijn verhaal blijvend zichtbaar maken.
Meer informatie
Het boek is verkrijgbaar via www.oudasperen.nl, in de Grote Kerk van Asperen en bij Brasserie Dirk Willemszn. Meer informatie is te verkrijgen bij de Vereniging Oud Asperen via info@oudasperen.nl.
Anne Ruth den Hertog






















