
Vijftig jaar vriendschap in Herwijnen
NieuwsHerwijnen - Dit jaar viert dit vriendengroepje haar vijftigjarige vriendschap in Herwijnen. Annelies Blom, Hans Vroege, Henk Satter, Anna Blom, Jaap de Kock en Ellie van Willigen vierden op 5 mei hun vriendschap.
De groep vond haar oorsprong in het begin van de jaren ‘70. Van ieder stel is er een geboren en getogen in Herwijnen en deze drie waren lid van de Christelijke Plattelands Jongeren (CPJ). Na verloop van tijd kregen de drie inwoners van Herwijnen verkering met drie buitenstaanders van Herwijnen. Vanaf dat moment trokken de drie stellen veel met elkaar op. Zo gingen ze alle zes naar feestjes, bijeenkomsten en verjaardagen. Rond 1975 trouwden alle drie de stellen. Toen werd er ook afgesproken: ‘Degene die als eerste een kind krijgt, die krijgt een kinderstoel.’ En zo geschiedde.
Nog veel contact
Nog altijd is er veel contact met elkaar. Nadat alle kinderen groter werden gingen de zes vrienden ieder jaar een weekend weg. “Op deze manier hebben we heel Nederland fietsend leren kennen”, laat een van de zes weten. Nog steeds wordt elke gelegenheid gevierd zoals: verjaardagen en jubilea.
Beide foto’s zijn genomen op dezelfde plaats op dezelfde datum. Namelijk: bij het groot Herwijns bevrijdingsfeest met optocht dat om de vijf jaar wordt gehouden. Wel zit er vijftig jaar verschil tussen beide foto’s. “Dus is er minder haar en willen de beentjes niet meer lopen zoals vroeger, toch is de vriendschap nog even hecht als vijftig jaar geleden”, aldus Ellie de Kock, een van de zes vrienden.
Anne Ruth den Hertog























