Bevrijdingsdag in Heesselt in 2024.
Bevrijdingsdag in Heesselt in 2024. Foto: Ab Donker

Activiteiten rondom Bevrijdingsdag op het marktplein in Geldermalsen

Nieuws 3.379 keer gelezen

Geldermalsen - De inwoners van Geldermalsen staan dit jaar vier dagen stil bij het herdenken en vieren van 80 jaar bevrijding. Van vrijdag 2 tot en met maandag 5 mei heeft het lokale comité een groot aantal activiteiten gepland, deze vinden vooral plaats op en rondom het Marktplein van Geldermalsen. Alle activiteiten zijn gratis toegankelijk.

Het 4 en 5 mei comité Geldermalsen heeft een totaalprogramma samengesteld voor alle inwoners van Geldermalsen. Hun doel is een waardig, feestelijk, laagdrempelig en meerdaags programma aan te bieden. 

Vrijdag

Op vrijdag 2 mei staan de veteranen en de Nederlandse commandotroepen in het zonnetje. Sergeant-Majoor Tom Renhungan gaat een boeiende lezing verzorgen over zijn indrukwekkende deelname aan operaties in onder andere Afghanistan. Hiervoor ontving Renhungan een vrij zeldzame dapperheidsonderscheiding, hij vertelt op persoonlijke wijze over deze gebeurtenissen en wat daarop volgde. Er is ook passende live muziek na afloop van deze lezing. De zaal is open om 19:30 uur, de lezing start 20:00 uur, toegang is gratis, maar wees wel op tijd aanwezig. Locatie is Schenkerij De Beurs aan het Marktplein Geldermalsen.

Zaterdag

Op zaterdag 3 mei is er de hele middag een muziekfestival op het Marktplein van Geldermalsen. Er treden uiteenlopende artiesten op, startend met een mooie bigband en daarna de Band of Brothers. Hoofd-act is om 17:00 uur met Alessio de Martino, opgegroeid in Geldermalsen. Daarna speelt de coverband Pauze-Act en tot slot is er een tributeband van De Dijk. De concerten duren tot 21:00 uur en zijn gratis toegankelijk.

Zondag

Zondag 4 mei staat in het teken van de Nationale herdenking. Kinderen lezen op het Marktplein vanaf 18:30 uur gedichten voor over vrijheid. Alle deelnemers lopen daarna samen een stille tocht vanaf het Marktplein naar de begraafplaats Lange Akker, waar ze twee minuten stilhouden net als in de rest van Nederland. 

Maandag

Op maandag 5 mei is er vanaf 13:00 uur een groot bevrijdingsfestival, met tal van voertuigen en rekwisieten uit de Tweede Wereldoorlog en veel livemuziek. Voor de jongste jeugd is er om 11:00 uur een versierde fietstocht vanaf het treinstation Geldermalsen en voor de wat oudere kinderen zijn er in de middag twee speurtochten die vanuit pop-up legertenten op het Marktplein starten. 

Bob Meier is voorzitter van het 4 en 5 mei comité Geldermalsen: “We leven op dit moment in een roerige wereld vol contrasten: vreugde, verdriet, vieren en herdenken. Ook deze contrasten vinden we terug in de 4 dagen die we organiseren. Het is goed om stil te staan bij het verleden. De vanzelfsprekendheid van onze vrijheid in het heden en misschien de onzekerheid van de jaren die we tegemoet gaan. Dankzij heel veel vrijwilligers en sponsors is dit programma mogelijk, daar ben ik heel blij mee.” 

Meer informatie via www.4en5meigeldermalsen.nl.  

Anne Ruth den Hertog

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Geen boot ging de zee op.
Nieuws 2 uur geleden
Race afgelast: sloeproeiers van RechtAchteruit komen Waddenzee niet op
Op de inspiratiemarkt.
Nieuws 3 uur geleden
Inspireren, ontmoeten en verbinden: inspiratiemarkt voor West Betuwse basisscholen
De wandelaars kwamen juichend op de Markt aan.
Met fotoreportage 3 uur geleden
Wandelaars van Avond4Daagse Geldermalsen warm onthaald
Avond4Daagse in Haaften.
Nieuws 4 uur geleden
Gezellige Avond4Daagse in Haaften

Advertenties uit de krant

Bij de opening van het bijenhotel.
Nieuws 11 uur geleden
Bij het klompenpad van Herwijnen staat nu een hotel — voor bijen
Het benefietconcert is in de gereformeerde kerk van Herwijnen.
Nieuws 23 uur geleden
Benefietconcert voor IJM in kerk van Herwijnen
Caspar Janssen bij Linge.
Nieuws 21 mei, 12:03
Natuurschrijver spreekt over toekomst van de Linge
Foto ter illustratie.
Nieuws 21 mei, 10:31
Tentdienst in de feesttent van Tuil
Er wordt al flink aan de toren gebouwd.
Nieuws 21 mei, 09:03
Italiaanse expert waarschuwt voor mogelijke gezondheidsrisico’s radar Herwijnen

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen