Afbeelding
Foto: Aangeleverd

Wervelende kerstmarkt aan de Gerestraat in Heesselt

Nieuws 503 keer gelezen

HEESSELT • De grote schuur van familie van Houwelingen in Heesselt wordt zaterdag 14 december omgebouwd. De vrijwilligers van Cultureel Centrum Heesselt zorgen voor de transformatie; vanaf 17:00 uur is de werkplek helemaal in kerstsfeer. 

Sinds 2015 wordt de markt in de sfeervolle ‘kerstschuur’ gehouden. Dat jaar stond alles klaar om het de kramen buiten bij de kerk in te richten, maar het weer was zó slecht dat halsoverkop moest worden uitgeweken. 

Warmte en gezelligheid

Fausto en Mieke van Houwelingen boden hun ruime schuur aan. Mieke: “Sindsdien is het elk jaar geweest, behalve tijdens corona. Mensen uit het dorp en ver daaromheen kunnen elkaar bij ons in warmte en gezelligheid ontmoeten!”

Er zijn allerlei kerstspulletjes zoals kaarten, bloemstukjes en ballen, maar ook cadeautjes voor onder de kerstboom. Denk aan ambachtelijk gestookte Eau de Vie, kaas uit de regio en Spaanse producten, of glas in lood. Ook is er een kinderknutseltafel en zijn de Varikse handgemaakte terraria met miniatuur figuurtjes van Newgeek te koop.

Lokale producten

Wie trek heeft, kan lokale producten proeven bij het initiatief Beter Eten waar men het hele jaar door producten uit de streek kant bestellen. Er is huisgemaakte soep, er zijn oliebollen en wafels en het terugkerend hoogtepunt: het broodje zuurkool met worst. Dit alles onder de muzikale begeleiding van Duo De Zwagers. 

Zaterdagmiddag 14 december tussen 17:00 en 20:00 uur. Gerestraat 13a in Heesselt.

Christine Kieviet

Redactiecoördinator van Het Kontakt-West Betuwe, Het Kontakt-Tiel en Het Kontakt-Culemborgse Courant

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Jongeren schrijven gedichten over grote thema’s.
Nieuws 2 uur geleden
Doe mee: jongeren schrijven gedichten over geluk, liefde en vrijheid
Nick van Woerkum (12).
Sport 6 uur geleden
Motorcrosser Nick uit Hellouw (12) wint beide races op zijn thuisbaan in Geldermalsen
Rosetta de Vries-van Straten staat nu ook op de plaquette.
Nieuws 8 uur geleden
Naam oorlogsslachtoffer Rosetta de Vries-van Straten toegevoegd aan gedenkmonument Herwijnen
Echtpaar Wetten-Bull en burgemeester Servaas Stoop.
Nieuws 10 uur geleden
Echtpaar Wetten-Bull uit Heesselt viert diamanten huwelijk

Advertenties uit de krant

Het Bevrijdingsvuur wordt op 5 mei aangestoken.
Nieuws 11 uur geleden
Stilstaan en rennen op 4 en 5 mei in Vuren
Familie Babayants staat klaar om de geïmproviseerde klok van de OpenHof in Kampen. (De kerktoren in kampen heeft geen klok)
Nieuws 13 uur geleden
Kerken in de regio luiden klok voor kinderen zonder zeker verblijf
Team Herwijnen Blauw eindigde op de tweede plaats.
Nieuws 13 uur geleden
Jeugdbrandweer Herwijnen naar halve finale na sterke prestatie in Geldrop
Jozef en Stefan Zondag bezoeken de kinderen van Piet Mulder, Els en Reinjan Mulder.
Nieuws 15 uur geleden
Mulders gezocht: broers willen expo over Betuwse schilder Mulder
Vrijwilligers Kees Kerver (links) met Marc Satijn en Max Steinvoort.
Nieuws 30 apr, 18:02
Fort bij Asperen viert dit weekend 5-jarig bestaan met activiteiten

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen