
Theateravond in De krakeling in Heukelum en in De Burcht van Haeften in Haaften
AlgemeenHEUKELUM/HAAFTEN • De kinderen van de T-jater Klas én enkele improvisatiespelers van de improvisatiegroep Gewoon T-jater uit Geldermalsen zorgen op donderdag 13 oktober in De Krakeling in Heukelum en op vrijdag 14 oktober in De Burcht van Haeften in Haaften voor een bijzondere theateravond.
Een avond die in het teken staat van ‘anders’ zijn en ‘meedoen of juist niet’. Tijdens deze ‘Week van de Inclusie’ spelen de kinderen van de T-jater klas hun minivoorstelling ‘Thuis’. Aansluitend daarop is het aan de improvisatiespelers om op basis van verhalen en voorbeelden van ‘inclusie en exclusie’ uit het publiek verschillende situaties te spelen.
De voorstelling ‘Thuis’
‘Een warm welkom’ klinkt door de week van de inclusie heen, en daar sluit deze bijzondere theateravond zeker bij aan. De voorstelling ‘Thuis’ vertelt het verhaal over een oorlog in de tuin van De Tuinman. Er heerst een luizenplaag en als hij daar niets aan doet, dan kunnen alle planten uiteindelijk sterven. Om de gezonde planten te redden, verplaatst hij ze.
Ondertussen heeft hij diepe overdenkingen over oorlogen en vluchtelingen. Want hoe schiet je weer wortel, als je gedwongen weg moest uit je thuisland? Zeker wanneer je nog jong bent, een kind…
Terugspeeltheater
Na de 30-minutenvoorstelling van de T-jater Klas is het tijd voor het terugspeeltheater van de groep Gewoon T-jater én voor een vrolijke noot, want er mag best gelachen worden om de situaties waarin iemand - soms onbedoeld - niet mee kan doen in de maatschappij.
Het dialect van je streek niet kennen, niet contant meer kunnen betalen of buurtgenoten met vreemd gedrag. Hoe ga je daarmee om? Maar vooral: hoe verlaag je drempels, zodat iedereen mee kan doen?
Expositie
Als omlijsting van deze theateravond is er een kleine expositie van kunstwerken die verschillende jonge nieuwkomers in de afgelopen zomer hebben gemaakt in de oefenruimte van Toneelgroep T-jater in Geldermalsen. Ze vormen het decor van deze avond en vertellen de verhalen die niet in woorden gevangen konden worden.
Informatie
Op donderdag 13 oktober zijn belangstellenden welkom in De Krakeling in Heukelum en op vrijdag 14 oktober in De Burcht van Haeften in Haaften. De inloop is op beide avonden vanaf 19:30 uur en het programma duurt van 20:00 tot 22:00 uur. De entree is gratis. Meer informatie via Toneelgroep T-jater 06 – 14 64 60 82.






















