
Teleurstelling voor Red Impact: turboschade tijdens ‘thuiswedstrijd’ in Hoogblokland
SportHoogblokland/Zijderveld - Tractorpullingteam Red Impact heeft zich afgelopen zaterdag bij de thuiswedstrijd in Hoogblokland moeten afmelden voor de finale door materiaalschade aan de turbo. Een teleurstelling dus voor het Zijderveldse team.
Op deze 10e NTTO Farmstock wedstrijd van het seizoen zagen de vele fans en sponsoren, die op een speciaal VIP paviljoen aanwezig waren, wel hoe chauffeur Henri Versluis zich met een Full Pull voor de finale wist te kwalificeren, maar na de run constateerde het team in het parc fermé de schade aan de turbo en moest het besluit genomen worden. Het zit het team de laatste tijd niet mee.
Tekst gaat door onder de video.
Organisatie kijkt terug op ‘topeditie’
Voor Red Impact was het dus, sportief gezien, geen geslaagd weekend. Toch keek de organisatie wel degelijk terug op een topeditie. Voorzitter Bastiaan de Groot glom zondag nog altijd van oor tot oor. “Het was een zonovergoten spektakel met duizenden bezoekers. Nog nooit kwamen er zoveel bezoekers als deze editie.” Een jubileumeditie, want het evenement beleefde z’n derde lustrum.
De Groot: “We blikken terug op een geweldig mooi evenement. Zeker omdat we van publiek en deelnemers heel veel positieve reacties hebben ontvangen. Dat is uiteindelijk waar we het voor doen. Als bestuur kijken we met een grote glimlach om ons heen en genieten we samen met onze vrijwilligers maximaal na.”
In de 4,5 ton SuperSport Topklasse waren alle ogen gericht op Simply Green en Red Impact. Red Impact (Zijderveld) won vorig jaar, toen Simply Green de turbo opblies. Nu was het precies andersom. Red Impact reed in de kwalificatierun nog wel een full pull, maar ging in de finale niet van start.
Op Simply Green stond in de finale geen maat. Laurens den Boer nam met de gekozen tactiek wat risico’s en dat betaalde zich uit. Het groene gevaarte uit Brandwijk zette 121.47 meter neer en daar kwam niemand bij in de buurt. Great Experience werd tweede met 116.09 meter en Red Bunny derde met 114.49 meter. Met de overwinning heroverde Simply Green de eerste plaats in het algemeen klassement van de landelijke competitie.





















