Afbeelding

Leerlingen De Ark in Vianen eindelijk terug in hun eigen schoolgebouw: ‘Uiteindelijk komt alles goed’

Nieuws

Vianen - Leerlingen van basisschool De Ark in Vianen volgen eindelijk weer onderwijs in hun eigen schoolgebouw. In augustus werd de renovatie van de school stilgelegd door de vondst van vleermuizen en dus volgden leerlingen sinds de start van het nieuwe schooljaar les op De Rank, De Voorhof en in de Prenter.

De vreugde dat alle leerlingen weer onder één dak terecht kunnen overheerst bij Liesbeth Rodink, directeur van De Ark. “Het is echt fijn om hier weer samen te zijn, om weer één school te zijn. Natuurlijk is het even wennen voor leerlingen, leerkrachten en ouders nu het gebouw helemaal gerenoveerd is, maar dat hoort erbij.”

Renovatie stilgelegd door vleermuizen

Die renovatie ging niet zonder slag of stoot. Er werd een bouwstop ingelast omdat er bewezen moest worden dat er volgens de flora- en faunawet verbouwd werd. En de bouwers moesten voordat ze konden hervatten aantonen dat er plekken in de school zijn waar vleermuizen kunnen terugkomen in het voorjaar. “Ze zijn met een camera de muur in gegaan, om te kijken of er onder de boeiboorden ruimte is voor de dieren. Er is ook een ecoloog betrokken bij geweest om zeker van de zaak te zijn.”

Nieuwe lokalen en aula

Na dat onderzoek kreeg de school groen licht om verder te renoveren. Het resultaat: een nieuwe, grote aula met podium, vernieuwde lokalen, vernieuwde toiletten, een nieuwe keuken én een aanbouw aan de voorkant.

Het enige nadeel: door het onderzoek ontstond lekkage. “De boeiboorden hebben zo lang open gelegen dat er lekkage is ontstaan. Gelukkig is het nu nog maar in één klein kamertje dus merken de leerlingen er weinig van. Er wordt volop aan gewerkt.”

Groots gevierd

Het was een enorme logistieke uitdaging maar de verhuizing van leerlingen terug naar De Ark is inmiddels volbracht. De periode van les volgen op drie verschillende scholen is bevallen, maar ideaal was het niet. “We misten elkaar en het samen zijn. Nu zijn we gelukkig weer helemaal Ark. Maar goed, we zijn zo goed ondergebracht. En ouders, leerlingen en leerkrachten waren gelukkig snel gewend.”

Het podium in de nieuwe aula is al ingeluid, samen met de ouders op 12 november dat de school weer open was ging. Afgelopen week werd het heugelijke feit ook met leerkrachten en buren gevierd. En de officiële opening is in januari.

Wat Rodink heeft geleerd van de toestanden? “Dat uiteindelijk alles goed komt. En dat omdenken en flexibiliteit heel belangrijk zijn voor een goede afloop.”

Madelief Helmhout

Madelief Helmhout schrijft als journalist voor Het Kontakt-Vijfheerenlanden en Het Kontakt-Alblasserwaard

Afbeelding
Het schoolplein van Basisschool De Ark in Vianen.
Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
Sport 12 uur geleden
Duiken, smashen en zweten: beachvolleybaltoernooi AVVA in Ameide treft zomerse omstandigheden
Red Impact.
Sport 14 uur geleden
Twee keer een vijfde plaats voor Red Impact in Made
Linge Food Festival in Leerdam.
Nieuws 14 uur geleden
Hitte en onweer, maar bovenal veel gezelligheid bij Linge Food Festival in Leerdam
Het paard werd uit de sloot geholpen.
112 15 uur geleden
Paard gered uit sloot bij de Breede Sticht in Hagestein

Advertenties uit de krant

De nummers een en twee van het toernooi.
Sport 16 uur geleden
Jeugdtennistoernooi in Ameide trekt veel deelnemers
Oldtimerdag Vianen
fotoserie 21 jun, 17:12
Succesvolle terugkeer van de Oldtimerdag in Vianen
Afbeelding
112 21 jun, 12:11
Twee auto’s uitgebrand op de Hoekenstraat in Vianen
Afbeelding ter illustratie.
Nieuws 21 jun, 08:00
Natuur- en Vogelwacht organiseert twee excursies voor natuurliefhebbers op 27 juni
Afbeelding
Nieuws 21 jun, 07:30
Molenstichting SIMAV met ‘Waar is de molenaar’ genomineerd voor VriendenLoterij Molenprijs 2026

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen