
Museumwerf Vreeswijk doet oproep: wie herinnert zich de schipbrug tussen Vianen en Vreeswijk?
Nieuws 1.675 keer gelezenVIANEN/NIEUWEGEIN • Museumwerf Vreeswijk roept mensen op om hun herinneringen te delen aan de schipbrug die tussen 1897 en 1936 Vreeswijk met Vianen verbond.
De tentoonstelling over de schipbrug trok onlangs veel bekijks bij de Museumwerf Vreeswijk. Bezoekers kregen de unieke kans om dit bijzondere stuk erfgoed van dichtbij te bewonderen. Eén van de bezoekers vertelde dat haar 100-jarige moeder de schipbrug nog goed herinnerde en erover zou kunnen vertellen. De contactgegevens van deze bezoeker zijn echter niet achtergelaten, waardoor dit verhaal nu verloren dreigt te gaan.
Oproep
Museumwerf Vreeswijk wil voorkomen dat deze persoonlijke herinneringen verdwijnen en doet daarom een oproep. Mensen die zich de schipbrug herinneren, worden gevraagd om hun verhalen te delen.
Veel vragen
Hoe was het om over de brug te lopen of fietsen? Bewoog het wegdek, of piepte en kraakte het misschien? Hoe klonken de fietsen of auto’s die over de houten planken reden? Was het geluid van de machines in de brugschepen te horen, of hing er de geur van verbrande motorolie? En wat deden mensen als de brug openging voor de scheepvaart? Wachtte men geduldig, of keerde men snel naar huis omdat het openen en sluiten wel een half uur kon duren?
Heeft u verhalen over de schipbrug? Neem dan contact op met Cisca de Ruiter via Cisca@museumwerf.nl of Nelly Derksen via Nellyderksen@kpnmail.nl.
Terugkeer naar Zutphen
Het machinebrugschip zal binnenkort terugkeren naar haar vaste ligplaats in Zutphen. Er wordt gewerkt aan een tijdelijke expositie over de verbinding over het water tussen Vreeswijk en Vianen.





















