Afbeelding
Foto: ©123RF.COM

Zomermarkt Hagestein staat weer voor de deur

Nieuws

HAGESTEIN • Het is weer tijd voor dé Zomermarkt van de NH Kerk in Hagestein. Dit jaarlijks terugkerende evenement bestaat uit twee feestelijke delen. 

Op vrijdagavond 16 juni wordt er gestart met een nieuw uitdagend onderdeel namelijk ‘20 uur puzzelen aan puzzels van maar liefst 5.000 stukjes’. Dit idee is bedacht en opgezet door de jeugd. De puzzelaars starten om 17.00 uur in groepjes van vier personen. En om 20.00 uur wordt er fanatiek gestreden tijdens een oud-Hollandse pubquiz. Van 17.00 tot 23.00 uur worden er ham- en cheeseburgers verkocht.

Op zaterdag 17 juni vindt de zomermarkt van 9:00 uur tot 14.30 uur plaats op het terrein achter het kerkelijk centrum, welke zich tegenover de kerk bevindt. Met onder andere ‘mega jenga’ voor de jeugd. Uiteraard is er ook weer de welbekende verloting met het cijferbord. Aan food kramen zal het die dag ook niet ontbreken. De gehele opbrengst komt ten goede aan het onderhoud van de kerkelijke gebouwen.

Sinds 1984
In 1984 is het allemaal begonnen. De kerk moest gerestaureerd worden en daar was uiteraard geld voor nodig. Een groep vrijwilligers organiseerde eerst bij de kleuterschool aan de Stuwstraat en later achter de brandweer kazerne een rommelmarkt. Tegenwoordig wordt er meer georganiseerd dan alleen de rommelmarkt, vandaar de naam ‘zomermarkt’.

Sommige van de vrijwilligers zijn al 39 jaar lang actief binnen de organisatie hiervan. Volgend jaar zal er extra stil gestaan worden bij het 40-jarige jubileum. De snuffelschuur is overigens elke laatste zaterdag van de maand geopend van 10:00 uur tot 12:00 uur voor het brengen maar ook kopen van spullen.

Laatste nieuws

Detail of Dutch police officer, with portable or radio. Focus on badge
112 12 uur geleden
Drie nepagenten met buit aangehouden in Vuren
Gezellig druk op de Linge.
Nieuws 18 uur geleden
Schutsluis Kolffgemaal twee dagen gestremd om water te sparen voor Linge en Merwedekanaal
Mensen keken gezamenlijk naar de zonsverduistering.
Nieuws 19 uur geleden
Zonsverduistering trekt toeschouwers naar Jan Blankenbrug bij Vianen
Esther Zwart in haar judoschool in Leerdam.
Nieuws 20 uur geleden
Van verlegen meisje naar sensei judo: Esther Zwart geeft judo door aan een nieuwe generatie

Advertenties uit de krant

Het Hertenkamp in Vianen.
Nieuws 12 aug, 09:00
Achter de schermen bij Hertenkamp Vianen: meer dan een groen stukje stad
Maarten van der Weijden gaat nog één keer zwemmen voor het Prinses Máxima Centrum voor kinderoncologie.
Nieuws 12 aug, 08:35
Maarten van der Weijden zwemt voor het laatst voor kinderkankeronderzoek, onder meer in Ameide, Vianen en Gorinchem
Brand Koenderseweg Leerdam.
112 11 aug, 12:15
Brand in bosgebied aan Koenderseweg in Leerdam
Archiefbeeld van Red Impact.
Sport 10 aug, 21:00
Turbopech voor Red Impact in Zwitserland
De verkeerssituatie rondom de Bazeldijk.
Nieuws 10 aug, 13:17
Verkeersregelaars op de Bazeldijk mochten volgens Molenlanden niemand tegenhouden, ze wezen alleen de weg

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen