
Bij brandweer Hagestein investeer je in jezelf
112HAGESTEIN • De gevarenzone is nog niet bereikt, maar brandweer Hagestein is wel dringend op zoek naar extra vrijwilligers. Drie brandweermensen vertellen met passie over dit bijzondere werk.
Postcommandant Gertjan Jansen weet het zeker: "Er zijn hier in Hagestein mensen die het als een verrijking zullen ervaren om bij de brandweer te zijn, als ze er eenmaal van hebben geproefd. We moeten ze alleen zien te bereiken."
Zelf twijfelde hij ook toen hij werd benaderd voor de brandweer. Pas toen hij een keer had meegemaakt hoe snel de brandweerwagen uitrukte, was zijn interesse gewekt. "Ik ben nu ruim dertig jaar bij de brandweer en zou de teamgeest niet willen missen."
Gezellig en serieus
William van Weverwijk, één van de bevelvoerders die Post Hagestein rijk is, omschrijft het als 'een hobby met verantwoordelijkheid'. "We hebben het gezellig met elkaar, en je bent ook serieus en professioneel bezig. In het begin moet je er wel in investeren. Als je een beetje leergierig bent, kun je na de basisopleiding nog allerlei aanvullende cursussen doen. Zo niet, dan is het een kwestie van bijhouden van je vaardigheden en kennis."
Vrouwen
Dat gebeurt elke maandag op de oefenavond. Wie nieuwsgierig is, kan altijd komen binnenlopen om de sfeer te proeven. Oók vrouwen, benadrukt Jansen. "Die zijn er nog niet bij ons korps, maar we staan er zeker voor open."
55 seconden
En dan zijn er natuurlijk de uitrukken. Daar doe je het voor als brandweerman of -vrouw. "Daar houd je altijd rekening mee, grotendeels onbewust. Het is een manier van leven. Als ik bij mijn schoonouders op bezoek ga, ga ik met de auto, ook al wonen ze dichtbij", zegt Albert van der Linden, bevelvoerder bij post Hagestein. Een uitruktijd van 2,5 minuut is geen uitzondering in Hagestein. Het record staat zelfs op 55 seconden.
Zelfvertrouwen
Alle vrijwilligers die in de gelegenheid zijn, komen naar de kazerne, ook als ze al weten dat ze de eerste auto niet halen. "Dat is het groepsgevoel", zegt William van Weverwijk, ook bevelvoerder. "Doordat we het met elkaar goed hebben, kun je ook meer narigheid aan. Het mooie aan het brandweerwerk is ook dat je elkaar leert vertrouwen. Je doet nooit iets alleen en ieder heeft zijn eigen vaardigheden. Het geeft zelfvertrouwen."
Jansen concludeert: "Vrijwilliger zijn bij de brandweer is een investering in jezelf." "En in je omgeving", vult Van der Linden aan. "Je doet het voor je eigen dorp. En wat je bij de brandweer leert, pas je ook toe op je werk en thuis."
Lees het uitgebreide interview dinsdag 15 november 2016 in de papieren krant of in de e-paper.






















