
Wandelaars van Molukse komaf uit Tiel lopen mee met de Walk of the World tijdens de Vierdaagse
NieuwsTiel - ‘De eerste generatie Molukkers die in 1951 op dienstbevel van de Nederlandse regering tijdelijk naar Nederland vanuit de toenmalige Nederlands Indië kwamen, waren de KNIL-militairen.’ Dat schrijft Tielenaar Vic Latumahina bij de foto’s van stadgenoten van Molukse afkomst die de Via Gladiola over wandelen na het volbrengen van de Nijmeegse Vierdaagse.
Hij vervolgt: ‘Ook in Tiel werden ze gehuisvest in barakkenkampen. Als militairen waren ze gewend te marcheren. De eerste groepen Molukkers die begin jaren vijftig al aan de Nijmeegse Vierdaagse meeliepen waren de KNIL-militairen die in kampen Vught en die in de omgeving Nijmegen-Arnhem gehuisvest waren.
Nog steeds lopen Molukse wandelaars uit het hele land mee met de Walk of The World, zo ook uit Tiel.
Ook dit jaar werden Tielse Molukse wandelaars zoals onder andere Jan Pelupessy, Frits Metiary, Anis Nahumury, Pernel Sohilait, Martin Ohello, Vic Latumahina, Nico Tittirloblobey, Els Walakutty tijdens de feestelijke intocht gesignaleerd op de Via Gladiola. De meesten zijn zeer ervaren wandelaars met volgens Latumahina als uitschieter Frits Metiary die al decennialang meedoet…aan dit iconische wandelevenement. ‘Allemaal kinderen van Molukse KNIL- militairen.’





















