
Tielse jeugd zet theater op z’n kop met musical MijN ID!
NieuwsTiel – Het aftellen is begonnen voor de 65 leerlingen uit groep 7 en 8 van veertien Tielse basisscholen die meedoen aan Idem Dito in Schouwburg Agnietenhof. Na maanden van repeteren, zingen, dansen en acteren is het bijna zover: de musical MijN ID! staat op 10, 11 en 12 juni op de planken.
Op 26 mei kregen de deelnemers alvast de kans om te wennen aan de grote Kontakt Mediapartners Zaal in Agnietenhof. Daar maakten zij ook kennis met het orkest en de vele vrijwilligers die meewerken aan de productie. In drie dagen brengen de jonge spelers maar liefst vijf voorstellingen van deze bijzondere musicalproductie.
Wereld voor informatie
MijN ID! is een voorstelling over het zoeken van je eigen identiteit in een wereld vol informatie. Het verhaal speelt zich af in een stad waar van alles wordt gepland en bedacht en waar zelfs flesjes inzamelen een beroep is geworden. Maar dan klinkt ergens het gehuil van een wolf. “Hoor ik daar nou een wolf huilen? Volg ik die het woud in? Hoe leven wolven daar? En zie ik daar iets vliegen?” Samen gaan de spelers op zoek naar avontuur, vrijheid en naar zichzelf.
De tweejaarlijkse musicalproductie laat kinderen kennismaken met theater, zowel op het podium als in de zaal. Sinds september 2025 krijgen de deelnemende leerlingen wekelijks zang-, dans- en theaterlessen in Zinder ter voorbereiding op de uitvoeringen.
Artistieke leiding
De artistieke leiding is in handen van Inge de Peinder, samen met Ylvie Meeter, Marije Meiborg, Janine Waardenburg, Ben Middeldorp, Susanne Velberg, Lisanne van den Broek, Marjan van Oeveren, Steven Ram en een grote groep vrijwilligers. De muziek komt van de hand van Jan Willem Linkerhof. De teksten zijn van Marije Meiborg en Inge de Peinder.
Vier voorstellingen worden speciaal gespeeld voor basisschoolleerlingen uit Tiel. De feestelijke galavoorstelling op vrijdag 12 juni is toegankelijk voor iedereen.
Kaarten hiervoor zijn verkrijgbaar via de website van Agnietenhof.















