
Oranje en ook roze boven bij ringsteken in Lienden
Nieuws 83 keer gelezenLienden – De bezoekers stonden rijen dik, tijdens het ringsteken in Lienden zaterdagavond. Vorig jaar werd de traditie op de Dokter van Noortstraat nieuw leven ingeblazen, maar ditmaal vond het spektakel plaats onder een warme avondzon plaats in de Oudsmidsestraat.
Menners van PSV De Margrietruiters uit Ommeren en van Vereniging Vrienden van het Aangespannen Paard Drumpt en omstreken waren opnieuw van de partij.
De bedoeling tijdens het ringsteken is om vanaf een rijtuig met daarvoor een of meerdere paarden in draf op twee achtereenvolgende plekken een klein metalen ringetje aan de lans te steken. De samenwerking tussen de edele viervoeters én de inzittenden van het rijtuig is daarbij van groot belang. Daarnaast spelen concentratie en precisie een rol.
De veelal oranje, rood-wit-blauwe en zelfs ook roze versieringen van de aanspanningen zorgden voor een extra vrolijk ‘oranjetintje’. De zeer opvallende, in roze uitgevoerde aanspanning met daarop twee dames won notabene de publieksprijs.





















