
Sinds lange tijd weer nieuwe woningen in Rijswijk: Irenehof
Nieuws 1.250 keer gelezenRijswijk - Gemeente Buren en ontwikkelaar SENS real estate hebben 19 november de zogenoemde anterieure overeenkomst getekend die de ontwikkeling van Irenehof met 26 woningen mogelijk maakt in Rijswijk.
De ontwikkeling sluit volgens de ondertekenaars goed aan bij de ambitie van de gemeente Buren om in alle woonplaatsen van de gemeente kwalitatieve woonomgevingen toe te voegen waar zoveel vraag naar is. Met dit plan worden in Rijswijk voor het eerst sinds lange tijd nieuwe woningen toegevoegd.
Betaalbaar
Wethouder Pieter Neven van ruimtelijke ontwikkelingen: “Betaalbaar wonen is één van de grootste uitdagingen van deze tijd. Met de Irenehof laten we zien dat het wél kan: woningen voor starters, sociale huur en middenhuur, allemaal in een groene en dorpse omgeving. Daarmee geven we inwoners van Rijswijk en de gemeente Buren nieuwe kansen op de woningmarkt.”
Hij vervolgt: “Het tempo waarmee deze ontwikkeling tot stand is gekomen is indrukwekkend. Vlak voor de zomer van 2024 besloten we dit initiatief aan te jagen en op 18 november jongstleden heeft het college van burgemeester en wethouders besloten in te stemmen met het ontwerp-omgevingsplan en ontwerp-omgevingsvergunning. Deze stukken liggen vanaf komende week voor zes weken ter inzage”.
26 woningen
SENS heeft in minder dan twee jaar, samen met architect Studio KOMMA en landschapsarchitect LAP, een plan ontwikkeld om 26 woningen in diverse typologieën te realiseren. Nadruk ligt op het realiseren van betaalbare woningen. Zo worden veertien woningen gerealiseerd voor het betaalbare huursegment (sociaal en middenhuur) en bevat het plan vijf starterswoningen in het betaalbare koopsegment.
Woningcorporatie Thius neemt veertien sociale- en middenhuur woningen af, waaronder vijf levensloopbestendige woningen. Daarnaast zijn in het plan zeven grondgebonden eengezinswoningen opgenomen die in de vrije sector worden aangeboden.
Aanmelden
Geïnteresseerden in het woningbouwplan kunnen zich aanmelden via www.irenehof.nl. SENS heeft de ambitie om begin 2026 in verkoop te gaan en verwacht medio 2026 te starten met de bouw. Voor de realisatie van het plan is bouwer Hendriks aangetrokken.























