Afbeelding
Foto: Motografie Mariska Grob

Timo Suos uit Kapel-Avezaath kampioen Yamaha r7 Benelux Cup

Nieuws 1.513 keer gelezen

Kapel-Avezaath - De 17-jarige Timo Suos uit Kapel Avezaath heeft in Assen het Benelux Kampioenschap in de Yamaha R7 Cup op zijn naam geschreven.

Na een spannend seizoen van veertien races zag Suos met zeven overwinningen, waarvan zes op een rij, het seizoen in deze motorsport bekroond worden met het kampioenschap. De races werden verreden op circuits in Nederland, België en Frankrijk.
Na het behalen van het kampioenschap 2023 met de Yamaha R125 maakte de Avezaatder in 2024 de overstap naar het grote circuit. Dit was op een Yamaha R3 Cup motor.

Superfinale

Met een vierde plaats in het eindklassement  is Timo geselecteerd voor de Yamaha R3 Superfinale in Portugal op het circuit Estoril. De dertig beste Yamaha R3 rijders uit Europa, Azië en Zuid-Amerika waren hiervoor geselecteerd en namen deel aan de twee races die verreden zouden worden. Met een achtste en tiende plaats een prima prestatie tussen de Spaanse en Italiaanse rijders, die in alle klassen tot de top behoren.

Het principe van een Cup is dat alle deelnemers op een gelijkwaardige motor rijden. De motor is een standaard straatmotor en te koop bij de Yamaha motor dealer. Deze wordt wel omgebouwd tot een Cup motor. Er wordt het uiterste gevraagd van deze motoren en dat betekent een aanpassing aan de vering, uitlaat, remsysteem, kuipwerk en het motormanagement van de motor.

Inzicht

In een Cup komt het aan op rijders kwaliteiten en race inzicht. Het motorvermogen is niet belangrijk om hard te leren rijden. Sterker nog, met minder vermogen leer je sneller een hoge bochtensnelheid ontwikkelen en op het juiste moment remmen en gas geven. Deze basis is nodig om bij de volgende zwaardere klasse hard en veilig te kunnen rijden.


Motografie Mariska Grob

Havo-examens

Op de vraag wat voor volgend jaar de plannen zijn in de motorsport antwoordt Timo: “Raceteams van Yamaha en Kawasaki hebben inmiddels interesse getoond, maar om dat te kunnen doen is extra sponsoring wel noodzakelijk. Daar ga ik mij de komende periode mee bezighouden en natuurlijk de voorbereiding op mijn havo-examens.”

Voor wie geïnteresseerd is in de motorsport, op Racesport.nl zijn de wedstrijdverslagen te vinden voor zowel nationale als internationale races. En wie een jong racetalent wil en kan sponsoren, mailt naar: motoracing4talent@yahoo.com.

Afbeelding
Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Advertenties uit de krant

Afbeelding
Nieuws 10 uur geleden
Oranjebittertje bij Tiels ontbijt op Koningsdag
Kinderen in Buren op hun mooi versierde fietsen gaan via de aubade naar De Oranjehof.
fotoserie 10 uur geleden
Aubade in Buren en in optocht naar De Oranjehof
Afbeelding
fotoserie en video 11 uur geleden
Koningsdag is begonnen in Buren met gezellig ontbijt
Keeper Brandon van Setten hield Theole tijdens lastige fases op de been, ziet ook Joost van Beek (rechts).
Sport 21 uur geleden
Theole blijft in de race voor derde plek na winst op naaste concurrent VVA Achterberg
Het ringsteken in Lienden is een enerverend schouwspel.
Nieuws 22 uur geleden
Oranje en ook roze boven bij ringsteken in Lienden

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen