
Ondernemers Eck en Wiel: ‘Onveiligheid Doejenburg moet worden aangepakt’
NieuwsEck en Wiel - Onder ondernemers op bedrijventerrein Doejenburg 1 in Eck en Wiel heerst grote bezorgdheid over de aanhoudende onveiligheid en het uitblijven van effectieve handhaving. Gemeentebelangen Buren heeft daarover, na een bedrijfsbezoek door de fractie tijdens het zomerreces, schriftelijke vragen aan het college van B&W van Buren gesteld.
Raadslid Gerdjan Keller van die partij zegt dat het gevoel van onveiligheid bij deze ondernemers onder meer veroorzaakt wordt door ‘verkeerd geparkeerd staande (landbouw)voertuigen, nachtelijke (illegale) werkzaamheden en het gegeven dat onderling aanspreken op gedragsregels met agressie wordt beantwoord’.
Meldingsmoeheid
Keller: “Ondernemers geven aan dat er bij meldingen vaak de indruk wordt gewekt dat er opvolging plaatsvindt, maar dat hun ervaring is dat er in de praktijk niets wezenlijks verandert. Kortom, volgens hen worden meldingen wel genoteerd, maar verandert er in de praktijk weinig. Dit heeft geleid tot meldingsmoeheid en afnemend vertrouwen in de gemeente.”
Zijn partij wil daarom weten of er plannen zijn om de frequentie van integrale controles op bedrijventerrein Doejenburg te verhogen. En vraagt hoe het college de communicatie met ondernemers gaat verbeteren om hen actiever en transparanter te informeren over genomen maatregelen en de voortgang daarvan.
Concreet plan
Een andere vraag luidt of het college bereid is om in samenwerking met het bestuur van Doejenburg een concreet actieplan op te stellen om de veiligheid te verbeteren en het vertrouwen van ondernemers te herstellen.
Gemeentebelangen vindt het ‘onacceptabel dat de knelpunten niet voortvarend worden aangepakt en roept het college op de urgentie van de problematiek te onderkennen en met concrete maatregelen te komen om zo het vertrouwen van ondernemers te herstellen’.
Daadkrachtig
“De gemeente moet nu daadkrachtig optreden. Ondernemers verdienen een betrouwbare partner in de gemeente, die niet alleen luistert maar ook daadwerkelijk handelt”, aldus Keller.
“Wij verwachten van het college een krachtige aanpak.”
(Ellis Frans-Kapma)






















