
Sint Walburgbuitensingel Tiel is Lief & Leedstraat
Nieuws 3.286 keer gelezenTIEL • In het centrum van Tiel ligt de Sint Walburgbuitensingel, een lange straat met pittoreske huisjes aan het water. Ans en Evelien wonen hier en zijn de gangmakers van de straat. Ze zorgen dat er aandacht is voor de buren, zowel in goede als moeilijke tijden.
Ans, een geboren en getogen Tielse, merkte zelf hoe buren naar je omkijken toen ze haar enkel brak. “Toen bleek opeens dat er allemaal mensen in de straat waren die langskwamen, boodschappen gingen doen, voor mij kookten of gewoon even gezellig langs kwamen. Ik hoefde niks te vragen, dit ging vanzelf.”
Meteen enthousiast
Geïnspireerd door haar ervaring meldde ze zich als gangmaker voor de Lief & Leedstraat. Ze belde Evelien, die meteen enthousiast was om mee te doen. En zo werd de Sint Walburgbuitensingel een Lief & Leedstraat. Al een jaar zorgen ze samen voor attenties bij geboortes, operaties en behaalde diploma’s.
Kaartje erbij
“We kopen geen dure dingen, meestal rond de twee, drie euro. We pakken het leuk in met een kaartje erbij”, vertelt Evelien. Dit zorgt vaak voor gezellige gesprekjes en een hechtere band met de buren. Er is een groepsapp, waarin buren aangeven als er iets is om aandacht aan te schenken. Volgens de dames kost het niet veel tijd. Ans kan en wil er zelfs meer tijd aan besteden, mochten er meer meldingen komen.
Gangmaker
In een Lief & Leedstraat kijken buren naar elkaar om in leuke en moeilijke tijden. Voor wie graag omkijkt naar anderen, is gangmaker een mooie rol. Ben jij iemand die omkijkt naar een ander? Misschien is het iets voor jou om vrijwillige gangmaker te worden. Een gangmaker is iemand die het Lief & Leedpotje beheert en eigenlijk het voortouw neemt om Lief & Leed onder de aandacht te brengen. De gangmakers worden geholpen en geïnspireerd door medewerkers van Mozaïek Welzijn.
Contact opnemen
Lijkt het je leuk om gangmaker te worden in jouw straat of flat? Neem dan contact op met Mozaïek via 0344 61 15 66 of m.vanos@mozaiekwelzijn.nl. Per straat zijn twee gangmakers nodig. Heb je iemand op het oog om samen gangmaker te zijn? Perfect! Nog niet? Mozaïek helpt je graag.






















