
Politie-inval in twee Tielse flatwoningen- vanwege gijzeling: vijf aanhoudingen
112Tiel - Een gespecialiseerde politie-eenheid, de Dienst Speciale Interventies (DSI), heeft zondagmiddag invallen gedaan in twee flatwoningen in Tiel vanwege een gijzeling. Bij de acties zijn in totaal vijf mensen aangehouden.
De inval aan de Hertog Arnoldstraat vond plaats rond 17:30 uur. In de woning troffen de DSI de gegijzelde, een 33-jarige man uit Meteren, aan en vier verdachten. Zij zijn alle vier direct aangehouden. Kort daarna is er een inval geweest aan de Diderik Vijghstraat. Hier is een vijfde persoon aangehouden.
Vast
Alle vijf verdachten zijn aangehouden op verdenking van een gijzeling en zitten op dit moment vast. Het gaat om een 41-jarige man met een onbekende woonplaats, een 43-jarige man uit Beekbergen, een 25-jarige man uit Ochten en twee mannen van 31 jaar en 41 jaar uit Tiel.
Inzet van drone
Bij de inval is een drone ingezet. “De drone geeft ons ogen vanuit de lucht en de camerabeelden zorgen voor overzicht in complexe situaties. Een drone kan op lage hoogte vliegen, is snel inzetbaar en relatief gemakkelijk te bedienen”, aldus een woordvoerder van de politie.
Onderzoek
Het onderzoek is op dit moment in volle gang. Onder andere naar de aanleiding van deze gijzeling, wat er precies is gebeurd en wat de exacte betrokkenheid van de verdachten was.
Tips en meldingen
Mochten er mensen zijn die op zondagmiddag bijzonderheden hebben gezien in de omgeving van de Hertog Arnoldstraat of de Diderik Vijghstraat, dan hoort de politie dit graag.
Een melding kan ook anoniem gedaan worden via Meld Misdaad Anoniem op 0800-7000 of online via https://www.meldmisdaadanoniem.nl/anoniem-melden.





















