Afbeelding
Foto: Geurt Mouthaan

Code Oranje: 'Doe Mee! Molenlanden is knap staaltje politieke en democratische vernieuwing'

Algemeen 1.198 keer gelezen

NOORDELOOS • Bert Blase zette namens de nieuwe landelijke politieke beweging Code Oranje zaterdag de lokale partij Doe Mee! Molenlanden in het zonnetje.

In de Maria Johanna Hoeve te Noordeloos overhandigde hij Joke Stravers, Berend Buddingh', Eric Spaans en Wilma de Moel van Doe Mee! een taart.

Het is een actie van Code Oranje om waardering te tonen voor burgerinitiatieven. "Ik heb Doe Mee! Molenlanden uitgekozen omdat ik het een knap staaltje politieke en democratische vernieuwing vindt, letterlijk in de Nederlandse polder", stelt Bert Blase van Code Oranje. "Doe Mee! is een voorbeeld voor hoe Code Oranje naar de wereld en naar de politiek kijkt."

Grootste
Doe Mee! Molenlanden, een samenwerkingsverband van PvdA en Gemeentebelangen Molenwaard, nam eind vorig jaar voor het eerst deel aan de verkiezingen voor de nieuwe gemeente Molenlanden. De lokale partij werd meteen de grootste. "Er zijn wel meer initiatieven in Nederland die hetzelfde beogen als Code Oranje, maar zo succesvol ben ik ze nog maar weinig tegengekomen", benadrukte Blase.

Doel van Code Oranje, dat in meerdere provincies in maart deelneemt aan de verkiezingen voor de Provinciale Staten, is het hervormen van de democratie – waarin op dit moment politieke partijen leidend zijn – naar een democratie van nieuwe vormen, waarin de samenwerking met de inwoners van ons land centraal staat. En daar past Doe Mee! naadloos in. Bert Blase: "Doe Mee! Molenlanden is Code Oranje, alleen op een andere schaal."

Geurt Mouthaan

Redacteur/fotograaf van Het Kontakt-Alblasserwaard en Het Kontakt-Klaroen.nl. Daarnaast actief voor de magazines van Kontakt Mediapartners.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Anne Marthe Blok op haar racefiets.
Sport 3 uur geleden
Van bijzaak naar topsport: hoe Anne Martha Blok uit Bleskensgraaf haar plek vond in de paralympische wereld
De plaatsing van een tiny house in Brandwijk.
Nieuws 3 uur geleden
Tiny houses en tijdelijke woningen 5 jaar langer laten staan: eigenaren moeten in Molenlanden zeker half jaar extra wachten
De deelnemers aan de fietsgroep Groot-Ammers.
Nieuws 5 uur geleden
Golden Beweegcaptain van start met fietsgroep in Groot-Ammers
Afbeelding
Nieuws 7 uur geleden
A.A. de Haan Stichting verdeelt ruim 65.000 euro onder organisaties in de Alblasserwaard

Advertenties uit de krant

Christelijke basischool De Hoeksteen in Giessenburg, met rechts het gebouw van obs Het Tweespan.
Nieuws 6 mei, 11:43
Ruim 45.000 euro voor haalbaarheidsonderzoek nieuwbouw cbs De Hoeksteen in Giessenburg
Afbeelding
Nieuws 6 mei, 07:40
Klimaatexamen doen in Gorinchem: test je kennis over klimaatverandering
Afbeelding
Nieuws 5 mei, 20:15
Pioniertuin in Arkel groeit: informatieavonden voor nieuwe deelnemers
De bekendmaking van de opbrengst.
Nieuws 5 mei, 20:08
Sponsorloop in Hoornaar levert ruim 8500 euro op voor jarige kinderen in armoede
Vrijheidslunch in Hoornaar.
met korte video 5 mei, 13:28
Hoornaar schuift, juist op 5 mei, met elkaar aan tafel

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen