Afbeelding

GGD ZHZ eerste dementievriendelijke GGD van Nederland

Algemeen

REGIO • De GGD ZHZ ontving op maandag 24 september, op Wereld Alzheimerdag, het certificaat 'dementievriendelijk' uit handen van Alzheimer Nederland. Daarmee is de GGD ZHZ de eerste dementievriendelijke GGD van Nederland.

Naast het feit dat eigen medewerkers zijn getraind in omgaan met dementie, zet het team publieke gezondheid zich in diverse programma's in de regio in voor een dementievriendelijke samenleving.

Aly Dassen, voorzitter afdeling Drechtsteden, Alblasserwaard en Vijfheerenlanden van Alzheimer Nederland, overhandigde vandaag het certificaat 'dementievriendelijk' aan de GGD ZHZ. Aly: "Nu zijn er in Nederland 270.000 mensen met dementie. In 2040 zijn dat er 550.000. Veel mensen krijgen dus ook te maken met iemand met dementie: in familie- of vriendenkring, maar ook op straat, in de winkel of binnen een vereniging. Gemiddeld leven mensen acht jaar met de ziekte, waarvan ze de eerste zes jaar thuis wonen. Als mensen met dementie op een goede manier begeleid worden, en zonder onnodige stress hun leven kunnen leiden, kunnen ze nog veel kwaliteit van leven hebben. Daarom is het zo belangrijk dat de samenleving daarop is ingericht."

De GGD ZHZ wilde graag 'dementievriendelijk' worden om ervoor te zorgen dat mensen met (symptomen van) dementie die zich bij een van de balies melden, zich veilig en vertrouwd voelen en op de juiste manier worden geholpen. Zo zijn bijvoorbeeld receptionisten van reizigersvaccinatie getraind, en medewerkers van Veilig Thuis. Daarnaast zet het team publieke gezondheid van de GGD zich samen met verschillende gemeenten in de regio in voor de participatie van mensen met (beginnende) dementie.

Het programma Samen dementievriendelijk is een initiatief van Alzheimer Nederland, pensioenuitvoeringsorganisatie PGGM en het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS).

Bert Bons

Redactiecoördinator van Het Kontakt-Alblasserwaard en Het Kontakt-Klaroen.nl

Laatste nieuws

De deelnemers aan de ‘zonsverduistering-wandeling’ tijdens de waarneming.
Nieuws 5 uur geleden
Zonsverduistering zet regio even in de schemer: bijzondere gebeurtenis door velen waargenomen
Vier van de vijf jubilarissen, met de voorzitter Barbara van Ruijven in het midden.
Nieuws 15 uur geleden
Vijf jubilarissen in het zonnetje bij regiokoor Nieuw Leven in Schelluinen
Auto raakt van Lekdijk in Waal, bestuurder door omstanders uit water gehaald.
112 18 uur geleden
Auto te water in Waal: omstanders halen bestuurder uit het water
Maarten van der Weijden gaat nog één keer zwemmen voor het Prinses Máxima Centrum voor kinderoncologie.
Nieuws 18 uur geleden
Maarten van der Weijden zwemt voor het laatst voor kinderkankeronderzoek, onder meer in Ameide, Nieuwpoort en Gorinchem

Advertenties uit de krant

Red Dream in actie tijdens Truck- en Tractorpulling Hoogblokland.
Sport 19 uur geleden
Red Dream ontbreekt op Tractorpulling Hoogblokland
De vier deelnemers van De Kroonschijf.
Sport 11 aug, 11:04
Vier Kroonschijf-spelers schitteren op EK Jeugddammen in Estland
Afbeelding ter illustratie.
Nieuws 11 aug, 08:26
Uitgestelde Wingerdse Pijl gaat alsnog door op 29 augustus
De verkeerssituatie rondom de Bazeldijk.
Nieuws 10 aug, 13:16
Verkeersregelaars op de Bazeldijk mochten volgens Molenlanden niemand tegenhouden, ze wezen alleen de weg
Het is weer tijd voor de jaarlijkse wespentelling.
Nieuws 10 aug, 12:46
Jaarlijkse wespentelling zoekt antwoord op vraag: is 2026 een slecht wespenjaar?

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen