
Proef nieuwe aanpak milieustraat Geldermalsen voor minder restafval is week uitgesteld
NieuwsGeldermalsen - De proef van milieu-straat Geldermalsen waarbij het inleveren van restafval makkelijker en nog duurzamer wordt, is een week uitgesteld. Vanwege de weersomstandigheden kan de proefopstelling niet opgebouwd worden. Vanaf 19 tot en met de eerste week van februari wordt nu de nieuwe aanpak getest.
Grondstoffen worden steeds schaarser en het verbranden van restafval wordt duurder. Avri blijft daarom actief zoeken naar slimme oplossingen om zoveel mogelijk spullen en materialen opnieuw te gebruiken of te recyclen.
Met deze proef maken ze het inleveren voor bewoners makkelijker en zorgen ze ervoor dat bruikbare spullen niet onnodig bij het restafval belanden.
Hoe werkt deze proef?
Bezoekers van de milieustraat zijn gewend om langs alle containers te rijden en zelf hun afval te sorteren. Tijdens deze proef leggen bezoekers de meeste spullen op een lopende band.
Het sorteren doet de Avri:
Eerst kijken medewerkers van de Avri of iets nog herbruikbaar is. Deze spullen gaan naar de partners zoals 2Switch en Spullewaard, Betuwe Wereldwijd, 2eHandsbouwmaterialen, Cirtex en Opwaarts*.
Voor afval waarvoor betaald moet worden, bepaalt de Avri zoals gebruikelijk de hoeveelheid en het te betalen bedrag. Daarna wordt er gesorteerd op materialen zoals hout, metaal en papier.
Zo wordt er minder verbrand en meer hergebruikt of gerecycled.
Wat betekent dit voor bezoekers?
Bezoekers leggen zelf hun spullen op de lopende band. Wat overblijft, gooien ze op aanwijzing van de medewerkers in de juiste containers. Daarna kunnen ze meteen verder rijden. De openingstijden en eventuele kosten blijven tijdens deze proef hetzelfde.
Uitzonderingen
Niet alles kan op de lopende band. GFT-afval, klein chemisch afval en gevaarlijke materialen zoals asbest of accu’s moeten bezoekers nog steeds apart inleveren, zoals gebruikelijk. Dat geldt ook voor grote of onhandige stukken die niet op de band passen. Medewerkers geven dit dan duidelijk aan.
Enquête
Tijdens deze proef vragen medewerkers van de Avri bezoekers mee te doen met een korte enquête. Zo ontdekken zij wat bezoekers vinden van deze nieuwe manier van inleveren en hoe de Avri de dienstverlening verder kan verbeteren.
*Over de partners
2Switch en Spullewaard hebben kringloopwinkels in Tiel en Zaltbommel. Betuwe Wereldwijd knapt gebruikte naaimachines en elektrische en handgereedschappen op voor een tweede leven in ontwikkelingslanden. 2eHandsbouwmaterialen zorgt dat sloopmaterialen circulair hergebruikt worden in de bouw. Cirtex sorteert het textiel uit Rivierenland voor zo hoogwaardig mogelijk hergebruik. Opwaarts upcyclet sloopmaterialen, meubels en andere spullen naar een nieuwe bestemming