Afbeelding
advertorial

Praktijk TAMIM: ‘Met hart en ziel begeleid ik mensen bij rouwverwerking’

Zakelijk

BERGAMBACHT • Praktijk TAMIM is vorig jaar van start gegaan en is ook actief in de Krimpenerwaard. De praktijk biedt psychosociale hulpverlening, coaching en training. TAMIM is Hebreeuws voor ‘uit één stuk zijn, integer en echt zijn’. De praktijk helpt mensen om zichzelf te zijn.

“Via een goede bekende ben ik bij deze organisatie terechtgekomen”, vertelt Christel van Herk-Meijer (52), ambulant hulpverlener en rouwbegeleider. “De praktijk in de huidige vorm is voortgekomen uit Praktijk Van Zetten. Eigenaar Arie van Zetten uit Rhenen wilde zijn diensten landelijk aanbieden. Sinds vorig jaar werk ik bij TAMIM, met als werkgebied de provincie Zuid-Holland. Mijn taak is begeleiding bij rouwverwerking. Daarnaast bied ik hulp op het gebied van autisme.”

Draad weer oppakken

Rouwverwerking komt niet alleen voor bij het overlijden van een dierbare. “Het kan ook bijvoorbeeld het gevolg van een scheiding zijn”, legt Christel uit. “Soms kun je vastlopen of in de knel komen, zelfs nog jaren na een verlieservaring. Een voorbeeld is het overlijden van je partner, waarbij je sterk wordt herinnerd aan het overlijden van je moeder. Opgestapelde verlieservaringen leiden vaak tot ‘overspanning’. Gelukkig is de hulpverlening meestal van relatief korte duur. We proberen de cliënten net dat beetje extra steun te bieden om de draad weer zelfstandig op te kunnen pakken.”

Praktijk TAMIM opereert vanuit een reformatorische levensovertuiging. “Dit betekent niet dat we alleen cliënten met deze overtuiging ondersteunen. Wel is het belangrijk dat medewerkers hierachter staan.” Via links op websites van verschillende organisaties komen cliënten bij Tamim terecht. “Onze wens is dat ook uitvaartverzorgers in de Krimpenerwaard ons weten te vinden. Zij zijn immers de voelsprieten bij de nabestaanden, in geval van overlijden.”

Vrijuit praten

Een begeleidingstraject bij rouw bestaat gemiddeld uit zo’n vijf tot tien gesprekken. “Samen voel je aan wanneer de gesprekken afgerond worden”, zegt Christel. “Ik probeer een goede verstandhouding op te bouwen. Het is belangrijk dat de cliënt zich bij mij veilig voelt en vrijuit kan praten. Zo kan ik coachend bezig zijn en op een gegeven moment aangeven dat iemand zonder mij verder kan. Lukt dat niet, dan treffen we elkaar weer.”

Essentieel voor het werken in de rouwverwerking is een stuk levenservaring. “Mensen vinden dit prettig en voelen zich daar comfortabeler bij. Het is dankbaar werk waarin ik veel voldoening vind. Met hart en ziel zet ik mij in om mensen, in een vaak moeilijke periode, te ondersteunen.”

Praktijk TAMIM
I: www.tamim.nu
T: 06-10973747
E: info@tamim.nu

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
Nieuws 2 uur geleden
Fellere verlichting op hoogspanningsmasten bij Lekkerkerk
Afbeelding
Sport 3 uur geleden
Zilver en brons voor Koguryo bij World Cup in Benidorm
Afbeelding
Nieuws 3 uur geleden
Vernieuwing De Olm in Krimpen aan den IJssel een stap dichterbij: grotere Jumbo en nieuw plein
Afbeelding
Sport 4 uur geleden
AV Start houdt weer Veldloop in Lekkerkerk

Advertenties uit de krant

Afbeelding
112 5 uur geleden
Zolderbrand aan Weegbree in Krimpen a/d IJssel zorgt voor veel rook
Afbeelding
Nieuws 6 uur geleden
College Krimpenerwaard wil woningbouw versnellen en inwoners eerder betrekken
Afbeelding
Nieuws 7 uur geleden
Eerste begroting nieuw college gemeente Krimpenerwaard: woonlasten stijgen met 6,3 procent
Afbeelding
Nieuws 7 uur geleden
Appelboom op schoolplein Kortland als afscheidscadeau voor meester Henk
Afbeelding
Nieuws 8 uur geleden
Team 226 organiseert wandeltocht voor de Roparun

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen