Afbeelding
Foto: John Wijntjes

Spirit wint ruim van FC Axel en treft competitiegenoot Hardinxveld in finale voor promotie

Sport

Ouderkerk aan den IJssel – Spirit begon in de nacompetitiewedstrijd tegen Axel sterk. Al na vier minuten zorgde Cris de Jong met een fraai schot van net buiten de zestien voor de eerste Ouderkerkse treffer. Direct na rust verdubbelde Thijs Loeve de voorsprong van de thuisploeg. Toen de bezoekers een grote kans op de aansluitingstreffer lieten liggen en Spirit weer doel trof, was de wedstrijd, die in 5-0 eindigde, gespeeld.

FC Axel had zich als een na hoogste periodekampioen voor de nacompetitie geplaatst. In de eerste ronde, waarvoor Spirit door een goede eindklassering was vrijgesteld, werd na strafschoppen afgerekend met het Brabantse Wilhelmina’26. Bij Spirit waren ze goed op de hoogte van de indrukwekkende prestatie van FC Axel in de reguliere competitie. De laatste nederlaag dateerde van 7 februari en vooral buitenshuis werden de punten binnengehaald.

“We wisten dat FC Axel graag op de counter speelt”, stelt Spirit-trainer Wout Ooms. “In de twaalf uitwedstrijden van de afgelopen competitie hebben ze dertig punten behaald, met maar liefst een gemiddelde van drie doelpunten per wedstrijd. Ik was daarom heel blij met onze vroege goal, maar we hadden voor rust meer afstand moeten nemen. Ook leden we regelmatig slordig balverlies. We moeten af en toe gewoon wat simpeler spelen. Gelukkig wist FC Axel hier niet van te profiteren.”

Kantelmoment

Na de 2-0 misten de bezoekers een riante mogelijkheid op de aansluitingstreffer. In de eerste tegenaanval hierna werd het door Daniël van der Zwan 3-0. Hierna was de strijd gestreden en liep de formatie van Wout Ooms eenvoudig uit naar 5-0 door doelpunten van Nicky Bentzon en Pepijn Nobel.

Ook FC-Axel-trainer Alexander Koopmans baalde van die gemiste kans. ”In het eerste kwartier hadden we weinig in te brengen en kwamen we met 1-0 achter. We herstelden ons goed en hadden in de rest van de eerste helft meer balbezit. Alleen de eindpass was niet goed, waardoor we niet echt gevaarlijk werden. Direct na rust werd het door een messcherp Spirit 2-0 en misten we een geweldige kans om in de wedstrijd te blijven. Na de 3-0 was het over en uit. Al met al een verdiende overwinning van Spirit.”

Finale tegen competitiegenoot Hardinxveld

Ooms gebruikte veel wisselspelers. “Ik ben blij met onze brede en fitte selectie. Ook na de diverse wissels konden we ons vertrouwde spelletje blijven spelen. Fijn dat we weer de nul hebben gehouden. We gaan ons in alle rust voorbereiden op de finale zaterdag tegen Hardinxveld. Vorig seizoen hebben we de boot gemist. Knap dat we weer zo ver zijn gekomen. De verwachtingen waren hooggespannen. We gaan er met deze jonge en gretige groep alles aan doen om te promoveren naar de tweede klasse.”

Sicco Kooistra

Afbeelding
Afbeelding
Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
foto’s 20 minuten geleden
Haastrechtse turntalenten laten zien wat ze in huis hebben
Afbeelding
foto’s 33 minuten geleden
Positieve sfeer en mooie opbrengst tijdens Run & Walk bij Surfplas
Afbeelding
Sport 2 uur geleden
Spirit wint ruim van FC Axel en treft competitiegenoot Hardinxveld in finale voor promotie
Feest na de overtuigende 5-0 overwinning.
Sport 3 uur geleden
Lekkerkerk is na ‘simpele’ 5-0 weer vierdeklasser

Advertenties uit de krant

Afbeelding
Sport 3 uur geleden
Schoonhoven vloert Dilettant in nacompetitiefinale
Afbeelding
foto’s 16 uur geleden
Jubileumrommelmarkt Ammerstol haalt ruim 13.000 euro op voor dorpskerk
Afbeelding
foto’s 17 uur geleden
Ruim 400 wandelaars lopen 47e Avondwandelvierdaagse in Lekkerkerk
Afbeelding
Nieuws 22 uur geleden
Juf Femke trouwt en viert feest met kinderen van Royal Kids Home in Bergambacht
Afbeelding
Sport 6 jun, 10:49
Finale Onderlingen Krimpenerwaard Cup bij FC Perkouw

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen