De talentvolle Fien Reijmers skiet vele prijzen bij elkaar.
De talentvolle Fien Reijmers skiet vele prijzen bij elkaar. Foto: John Wijntjes

Volle prijzenkast voor talentvolle skiester Fien

Sport

Vlist - De achtjarige Fien Reijmers uit Vlist won het afgelopen skiseizoen in binnen- en buitenland vrijwel alle wedstrijden waaraan zij deelnam in haar leeftijdsklasse. Zij schreef drie NK’s op haar naam.

Hans en Irene Reijmers hebben er geen spijt van dat zij hun oudste dochter op 3,5-jarige leeftijd op skiles hebben gedaan. Op speelse wijze leerde Fien op de skischool in Nieuwegein de vaardigheden die nodig zijn om het alpineskiën onder de knie te krijgen. 

Op zesjarige leeftijd sloot de leerlinge van groep 4 van de Haastrechtse basisschool De Pelikaan, nadat zij gescout was, aan bij het wedstrijdteam van Skiteam Nieuwegein. In haar eerste wedstrijdseizoen op de latten stond Fien vier keer op de hoogste trede van het podium. Het afgelopen seizoen won zij 27 van de 29 wedstrijden. 

Op naar volgend seizoen

“Ik ben bij twee wedstrijden gevallen,” vertelt Fien ontwapenend. “Het volgende seizoen, dat in oktober begint, ski ik in de categorie onder tien jaar.”

Haar ouders vinden het prachtig dat hun oudste dochter zo fanatiek is en haar bekers op school laat zien. “Skiën is een van de wintersporten die je heel eenvoudig in Nederland kunt beoefenen,” aldus Hans. “Er zijn tal van borstelbanen en ook op de overdekte sneeuwbanen in Zoetermeer en Landgraaf, die 365 dagen per jaar open zijn, kan Fien trainen. In de meivakantie gaan we met het hele gezin skiën in Oostenrijk. Fien heeft dan de hele week racetraining met de club. Haar broer van zes jaar gaat ook op training; haar zusje van twee is daar nog te jong voor. Stel dat onze kinderen er in de toekomst mee willen stoppen, dan hebben zij tenminste goed leren skiën.”

‘We moedigen elkaar aan’

Fien is echter niet van plan haar tien paar ski’s op te bergen. Ze zit in een vriendinnenteam en de ouders van de kinderen kunnen goed met elkaar opschieten. 

“Mijn clubgenoten komen uit IJsselstein, Nieuwegein en Utrecht,” somt Fien op. “Tijdens wedstrijden moedigen we elkaar aan. Vallen kan gebeuren. Vorig jaar viel ik tijdens een reuzeslalomwedstrijd een keer in Oostenrijk. Toen had ik de verkeerde ski’s aangepakt.”

Het skionderhoud doet Hans Reijmers zelf. Fien heeft meerdere ski’s voor de verschillende wedstrijddisciplines. Dit kan op de slalom, reuzenslalom, super G, afdaling en parallelwedstrijden. Fien komt voornamelijk uit op de slalom en de reuzenslalom en realiseert steeds snellere tijden. Elke discipline kent zijn eigen regels voor het parkoers en het materiaal van de atleten. 

Om nog beter te worden maakt Fien ook deel uit van het sneeuwwedstrijdteam van het RS Skiteam, dat gecertificeerd is door zowel de Nederlandse Ski Vereniging als het NOC-NSF. 

“Ik ga mijn best doen en wil nog veel meer bekers winnen,” aldus een ambitieuze Fien.

Wim Kroone

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
112 12 uur geleden
Politie deelt bekeuringen uit bij controle fatbikes en scooters in Krimpen aan de Lek
Maarten van der Weijden stempelde donderdagochtend in Vianen.
Nieuws 17 uur geleden
Schoonhovense ondernemers steunen Maarten van der Weijden in zijn 22-stedentocht
Afbeelding
Nieuws 19 uur geleden
Al tientallen boetes uitgedeeld tijdens sluiting Algerabrug: ‘Motoren en brommobielen mogen niet over fietsbrug’
Eerdere Polderrun.
Nieuws 22 uur geleden
Polderrun voert deelnemers in polder Ouderkerk langs obstakels voor goed doel

Advertenties uit de krant

Genieten van het traditionele Huttendorp in Haastrecht.
Nieuws 23 uur geleden
Huttendorp Haastrecht op safari: ‘Genoeg te doen’
Maarten van der Weijden gaat nog één keer zwemmen voor het Prinses Máxima Centrum voor kinderoncologie.
Nieuws 23 uur geleden
Maarten van der Weijden hervat zwemtocht richting Krimpenerwaard
Afbeelding
Nieuws 19 aug, 19:52
Oldtimers rondom Laurentiuskerk tijdens Familiebraderie Bergambacht
Maarten van der Weijden.
update 19 aug, 13:23
Maarten van der Weijden hoopt donderdag weer te zwemmen na buikklachten
Afbeelding
foto’s 19 aug, 12:21
Senioren laten zich ‘Zomerplein-ontbijt’ goed smaken

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen