Maarten van der Weijden.
Maarten van der Weijden. Foto: Casper van Aggelen
update

Maarten van der Weijden hoopt donderdag weer te zwemmen na buikklachten

Nieuws

Krimpenerwaard - Maarten van der Weijden hoopt donderdag zijn 22-stedenzwemtocht te hervatten, nadat hij deze woensdag moest staken vanwege buikklachten. Dat maakte hij bekend via zijn Instagramaccount. Hierdoor zou hij donderdagavond Ammerstol (was gepland rond 20.00 uur) en Schoonhoven (circa 21.15 uur) kunnen aandoen. De dag erna staan onder andere doortochten in Haastrecht en Gouda op het programma.

De zwemmer slaat daarmee de plaatsen die hij woensdag zou aandoen - Waalwijk, Heusden, Woudrichem en Gorinchem - over. “Ik hoop genoeg aan te sterken, zodat ik de tocht donderdag kan hervatten”, aldus de zwemmer op Instagram.

Onderzoek naar kinderkanker

Van der Weijden begon maandag in zijn woonplaats Vught aan de tocht. Hij wil in totaal 270 kilometer zwemmen langs 22 steden om geld in te zamelen voor onderzoek naar kinderkanker. Het wordt zijn laatste zwemtocht voor kankeronderzoek.

De olympisch kampioen wilde zes dagen over zijn tocht doen. Vandaag - woensdag - zou hij naar Waalwijk zwemmen, maar vanwege buikklachten en misselijkheid zou hij al later op de dag starten. Hij bleek uiteindelijk te ziek om het water in te gaan.

Het is nog onduidelijk of hij de tocht donderdag of later afmaakt.

Miljoenen

Van der Weijden zamelde al vaker miljoenen euro’s in met extreme zwemprestaties. Zo zwom hij in 2017 het Kanaal tussen Engeland en Frankrijk over in iets meer dan 19 uur en volbracht hij in 2019 al zwemmend de Elfstedentocht. Hij genas zelf van een vorm van bloedkanker.

Afbeelding
Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Maarten van der Weijden.
update 3 uur geleden
Maarten van der Weijden hoopt donderdag weer te zwemmen na buikklachten
Afbeelding
foto’s 4 uur geleden
Senioren laten zich ‘Zomerplein-ontbijt’ goed smaken
Afbeelding
Nieuws 5 uur geleden
Vernieuwde Vrijwilligersbank Krimpenerwaard: meer aandacht voor burenhulp
Zeskamp tijdens het Straatwroeterskamp.
Nieuws 7 uur geleden
Straatwroeterskamp Bergambacht krijgt dit jaar een vleugje campingplezier

Advertenties uit de krant

Afbeelding
Nieuws 7 uur geleden
Witte Tent Week in Gouderak draait om ‘WereldWonder’
Afbeelding
Sport 7 uur geleden
Open training: Silvertown Lions laat jeugd gratis kennismaken met basketbal
Bibliotheek aan den IJssel haakt in op de 'Week van het Verboden Boek'.
Nieuws 8 uur geleden
Bibliotheek aan den IJssel staat stil bij verboden boeken
Detail of Dutch police officer, with portable or radio. Focus on badge
112 gisteren
Aanhoudingen en ingevorderd rijbewijs na incidenten in Krimpenerwaard
Afbeelding
Nieuws gisteren
Zotte Zaterdag gaat door: Goudse binnenstad weer vol middeleeuws spektakel

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen