Afbeelding
advertorial

Werken in het groen is allang niet meer wat het vroeger was

Nieuws

Wie bij groenwerk nog denkt aan alleen schoffelen en grasmaaien, heeft volgens VDBH West een verouderd beeld van het vak. Het werken in de buitenruimte verandert snel. Duurzaamheid, biodiversiteit en natuurlijk spelen krijgen een steeds grotere rol en dat zie je terug in de projecten waar het bedrijf dagelijks aan werkt.

Met de slogan Beleef ’t buiten laat VDBH West zien waar het bedrijf voor staat. Buitenruimtes moeten niet alleen netjes of praktisch zijn, maar vooral uitnodigen om gebruikt en beleefd te worden. Door kinderen die spelen en ontdekken, door bewoners die elkaar ontmoeten en door mensen die ieder seizoen opnieuw van buiten genieten.

Van groene schoolpleinen en natuurspeeltuinen tot complete buitenruimtes voor gemeenten, scholen en instellingen: ieder project vraagt om een eigen aanpak. Daarbij denkt VDBH West mee vanaf het eerste idee. Van advies en ontwerp tot aanleg, meerjarig onderhoud en beheer. Op die manier worden opdrachtgevers volledig ontzorgd gedurende het hele traject.

Groen, klimaat en beleving

Ook de manier waarop buitenruimtes worden ingericht verandert. Waar vroeger vooral veel werd bestraat, is er nu steeds meer aandacht voor groen, klimaat en beleving. Zelfs een parkeerplaats hoeft tegenwoordig niet meer volledig grijs te zijn. Inheemse planten, natuurlijke materialen en klimaatbestendige oplossingen zorgen voor plekken die prettiger zijn voor mens én natuur, zowel op school als in de buurt.

Dat zie je ook terug in speelomgevingen. Kinderen spelen steeds vaker in een natuurlijke omgeving waar ruimte is voor ontdekken, bewegen en het gebruiken van de zintuigen. Geen standaard speelplek, maar een buitenruimte waar iets te beleven valt.

Steeds vaker is het bedrijf betrokken bij participatieprojecten waarbij bijvoorbeeld schoolkinderen of buurtbewoners inspraak op hun nieuwe buitenruimte.

Volgens VDBH West maakt juist die ontwikkeling het werk zo afwisselend. De ene dag werk je aan een groen schoolplein, de andere dag aan een buitenruimte voor een gemeente of instelling. Je werkt buiten, samen met collega’s, midden in de seizoenen. Van warme zomerdagen tot frisse ochtenden in het najaar: buiten verandert continu en dat maakt het werk nooit saai.

Ook binnen het bedrijf is er aandacht voor ontwikkeling en sfeer. Nieuwe collega’s leren veel in de praktijk van ervaren vakmensen en daarnaast is er ruimte voor trainingen, cursussen en opleidingen. Denk aan vakgerichte certificaten, veilig werken of het verder ontwikkelen binnen het groen. Volgens VDBH West blijf je in dit vak altijd leren, omdat technieken, materialen en ideeën voortdurend veranderen.

Aandacht voor elkaar

Met ongeveer 45 collega’s is er veel aandacht voor elkaar en wordt er niet alleen samengewerkt op de projecten, maar ook daarbuiten. Denk aan een vrijdagmiddagborrel, bedrijfsuitjes, een zomerbarbecue met aanhang en een gezamenlijke kerstborrel. Volgens VDBH West hoort een goede sfeer net zo goed bij het werk als samen buiten mooie projecten realiseren.

Ondanks alle veranderingen blijft de sfeer binnen het bedrijf nuchter. Gewoon samen werken, buiten bezig zijn en aan het einde van de dag zichtbaar resultaat zien. Hard werken hoort erbij, maar er is ook ruimte voor humor en gezelligheid onderweg.

Door de groei van het aantal projecten is VDBH West regelmatig op zoek naar nieuwe collega’s en vakantiewerkers die graag buiten werken en van aanpakken weten. Mensen die het mooi vinden om samen buitenruimtes te realiseren waar anderen jarenlang plezier van hebben.

VDBH West | Nijverheidsweg 43, 2821 AT Stolwijk | tel. 085-9021990 | info@vdbhwest.nl | www.vdbhwest.nl

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
Nieuws 17 uur geleden
Nachtelijke werkzaamheden zorgen voor hinder bij Algerabrug
Afbeelding
Nieuws 19 uur geleden
Zwem4daagse in Stolwijk voor de 51e keer van start
Afbeelding
Nieuws 19 uur geleden
Schilderswijk Krimpen viert 20-jarig buurtfeest
Afbeelding
Nieuws 19 uur geleden
Streekmuseum toont veertien persoonlijke collecties: alles vertelt een verhaal in ‘Verzameldrang’

Advertenties uit de krant

Familiebedrijf Casteleijn bestaat al sinds 1888.
Zakelijk 21 uur geleden
Casteleijn Bakker trots op nieuw filiaal
Afbeelding
Nieuws 22 uur geleden
Krimpens stel bekent na twee jaar zwijgen: kinderporno uitgewisseld als uitlaatklep
Bart en Jannie van Teeffelen, samen met burgemeester Harriët Westerdijk.
Nieuws 28 mei, 11:01
Zeldzame mijlpaal in Krimpen: Bart en Jannie zeventig jaar getrouwd
Afbeelding
Nieuws 28 mei, 10:48
Tien jaar later: appartementencomplex De Nijverij overgedragen aan bewoners in Schoonhoven
Henk van Klei en Wijnie van Wilgen worden in het zonnetje gezet.
Nieuws 28 mei, 09:24
Tweemaal zestig jaar trouw aan muziekvereniging Excelsior in Ouderkerk aan den IJssel

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen

Foto/video