Al veertig jaar belangstelling voor het vak edelsmeden.
Al veertig jaar belangstelling voor het vak edelsmeden.

Traditie en vernieuwing op veertigste Zilverdag in Schoonhoven

Nieuws 169 keer gelezen

Schoonhoven - Op maandag 25 mei (Tweede Pinksterdag) is er de veertigste editie van de Nationale Zilverdag in Schoonhoven. Deze mijlpaal vormt het startschot voor diverse vernieuwingen in de presentatie van het aloude ambacht van de edelsmeden.

De bekende zilvermarkt trekt steevast zo’n 20.000 bezoekers. Desondanks meent het bestuur van de Stichting Nationale Zilverdag dat verandering en verdere professionalisering nodig zijn. Hiervoor is op hoofdlijnen een toekomstbestendig beleidsplan opgesteld. De uitrol daarvan gebeurt onder leiding van de onlangs aangestelde eventmanager Michiel Boon (42).

Mandaat

“De visie van het bestuur heb ik vertaald naar een concreet plan voor de komende editie”, legt Boon uit. “Mij is gevraagd dit te doen, niet als vrijwilliger, maar als directeur met een duidelijk mandaat.” Dankzij zijn jarenlange ervaring in de horeca en als coördinator van uiteenlopende evenementen heeft het bestuur met Boon een professional aan boord gehaald.

De logistiek is als eerste onder handen genomen. Waar de organisatie voorheen al om half vier ’s nachts opstond op Tweede Pinksterdag, wordt de markt nu op zondagmiddag opgebouwd. “Dat geeft rust en verkleint de kans op onverwachte problemen. We hebben nu de tijd om alles goed voor te bereiden.”

Presentatie van het ambacht

De focus op kwaliteit vertaalt zich direct in het straatbeeld. Er is geïnvesteerd in uniformiteit van de kramen en meer aandacht voor overdekte paviljoens.

“Op de pleinen gaan we langer door dan de gebruikelijke 17.00 uur. Afsluitend is er een afterparty bij restaurant Rivero. Daarbij verliezen we niet uit het oog waar het om gaat: de presentatie van het ambacht waar Schoonhoven bekend om is. Het aantal deelnemers is flink hoger en er zijn extra sponsors aangetrokken. Hierdoor kunnen we een aantal wensen financieel realiseren.”

Met de groeiende uitstalling van waardevolle materialen stijgt de noodzaak voor een waterdichte beveiliging. Boon vindt het belangrijk dat deze voor exposanten en bezoekers gewaarborgd is. “Er is een goede samenwerking met de gemeente, de politie en andere veiligheidsinstanties.”

Zijn aanpak geniet de steun van de bestaande vrijwilligers. “Ik ben aangenaam verrast hoe zij meegaan in de nieuwe koers.” Om het fundament nog sterker te maken zoekt Boon naar een verdere verbinding tussen de Vakschool, het Zilvermuseum en het gilde St. Eloy. “Samen bereiken we uiteindelijk meer.”

Vooruitgang geboekt

Afsluitend vat de kersverse regelaar zijn taak samen in drie pijlers: professionalisering, vernieuwing en samenwerking. “Ik ben ervan overtuigd dat we met elkaar vooruitgang hebben geboekt. Dit vormt een uitstekende basis voor de komende jaren.”

Het volledige programma van de 40e Zilverdag is terug te vinden op www.zilverdag.nl.

Dirk Molenaar

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Reünie Orkest Artillerie Trompetterkorps o.l.v. chef-dirigent Peter van Dinthe.
Nieuws 1 uur geleden
Concert voor veteranen in Schoonhoven: gratis toegang voor alle inwoners
Al veertig jaar belangstelling voor het vak edelsmeden.
Nieuws 1 uur geleden
Traditie en vernieuwing op veertigste Zilverdag in Schoonhoven
Afbeelding
Sport 18 uur geleden
Gratis Old Stars tennis bij TC Krimpen tijdens Nationale Beweegweek
Afbeelding
112 18 uur geleden
Brandweer naar spiritueel centrum in Krimpen: rook blijkt vuurceremonie

Advertenties uit de krant

Afbeelding
advertorial 20 uur geleden
Werken bij Gemiva in de Krimpenerwaard: ‘De lol die we samen hebben, maakt het werk zo leuk’
Afbeelding
Nieuws 23 uur geleden
Schoonhovense straat fleuriger na eerste Geveltuintjesfestival
Bij het toernooi was iedere zet direct van belang.
Nieuws gisteren
Rapidtoernooi zorgt voor snelle en spannende schaakpartijen in Schoonhoven
Afbeelding
Nieuws 18 mei, 09:50
Graspaden vervangen door verharding op begraafplaats Waalhoven
Afbeelding
112 17 mei, 22:48
Auto te water aan Tiendweg bij Krimpen aan de Lek

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen