Popkoor Schoonhoven is klaar voor komende zaterdag.
Popkoor Schoonhoven is klaar voor komende zaterdag. Foto: Niels van Buren

Popkoor Schoonhoven viert 15-jarig bestaan met feestelijk jubileumconcert

Nieuws

Schoonhoven - De leden van Popkoor Schoonhoven leven toe naar het jubileumconcert op zaterdag 17 mei. Ze staan er niet alleen voor, want twee extra koren treden ook op om er een feestje van te maken.

Popkoor Schoonhoven werd vijftien jaar geleden opgericht door dirigent Robert van Sterkenburg. Het koor maakte een moeilijke periode mee nadat de oprichter in maart 2021 overleed als gevolg van corona. “Het verdriet was enorm”, geeft secretaris Jos Snaterse aan. “Nadat we ons herpakt hadden, gaven we in oktober 2022 twee spetterende concerten in Concordia in Haastrecht. Met ons vijftienjarig bestaan in het vooruitzicht hadden we een goede reden om weer iets groots op poten te zetten.”

Drive

Een belangrijke kracht achter het koor is dirigent Amit Yungman, sinds vorig jaar verbonden aan het gezelschap. Amit is een inspirerende dirigent én een getalenteerde countertenor, afgestudeerd aan het conservatorium in Den Haag. “Hij weet ons echt iets bij te brengen”, beaamt Jos. “Zo leert Amit ons dat je met de liedjes een verhaal moet vertellen. De koorleden zingen daarom nu met een bepaalde drive. Het publiek wordt daardoor geraakt, mede door onze andere mimiek tijdens het zingen.”

In de loop der tijd is het repertoire niet drastisch veranderd. Uitgangspunt zijn en blijven herkenbare popklassiekers voor een breed publiek. Zo noemt Jos nummers van George Ezra, Elton John en Lady Gaga. “In de afgelopen jaren hebben we enorm veel nummers ingestudeerd. We vinden het ook leuk om telkens nieuwe liedjes in te studeren. Tijdens ons jubileumconcert maken we een reis door de afgelopen vijftien jaar. Je hoort bijvoorbeeld Van Dik Hout met ‘Stil in mij’, of ‘Nothing’s Gonna Stop Us Now’ van Starship, maar ook nummers van Pink en Queen.”

Stabiel ledenaantal

Bij een jubileum is het een goed moment om terug te kijken op de afgelopen periode. Het bestuur van Popkoor Schoonhoven constateert dat het ledenaantal al jarenlang stabiel is. Het koor telt op dit moment 44 leden, verdeeld over 37 vrouwen en 7 mannen. Toch is het soms passen en meten bij optredens. Jos: “We hebben best veel mensen die in het voor- of najaar op vakantie gaan. Gelukkig houden de meeste leden rekening met de kooragenda.”

Het koor neemt graag deel aan korenfestivals. “Muziek verbindt, je laat horen wat je kunt en je bouwt er leuke contacten mee op. Je krijgt nuttige tips mee van de jury. Wat blijkbaar opvalt, is dat we het zo gezellig met elkaar hebben. Dit valt niet alleen de jury op, maar ook het aanwezige publiek.”

Gezamenlijk slot

Het jubileumconcert belooft een feestelijke muzikale belevenis te worden. Popkoor Schoonhoven trapt af, gevolgd door optredens van de koren Popcorn Vocals uit Schoonhoven en Just Sing! uit Stolwijk. De avond eindigt met een gezamenlijk optreden. “Zij vinden het leuk om ons feestje mee te vieren”, geniet Jos bij voorbaat al.

Het optreden vindt plaats op zaterdag 17 mei, om 20.00 uur in Baraq in Schoonhoven. De toegangsprijs bedraagt 15 euro per persoon, inclusief een consumptie. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de zaal of te reserveren via www.popkoorschoonhoven.nl. Jos nodigt iedereen uit: “Kom en beleef deze bijzondere avond mee.”

Dirk Molenaar

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
Nieuws 1 uur geleden
Rommelmarkt Stolwijk levert kleine 12.000 euro op voor kerkonderhoud
Afbeelding
foto’s 12 uur geleden
Ruim 700 wandelaars trotseren hitte tijdens avondvierdaagse in Schoonhoven: ‘Heel veel verzoeken voor kortere afstand’
Tessa van Sterkenburg.
interview #trotsopdeboer 12 uur geleden
Agrifotograaf Tessa van Sterkenburg combineert werk als boerin met fotografie
Afbeelding
112 12 uur geleden
Kindje van twee bevrijd uit oververhitte auto in Krimpen aan den IJssel

Advertenties uit de krant

Afbeelding
video/foto’s 13 uur geleden
Jubileumeditie Zwemvierdaagse in Haastrecht: vijftig keer en Mieke was er alle keren bij
Afbeelding
Nieuws 13 uur geleden
Van landbouwgrond tot natuurgebied in Krimpenerwaard: jarenlange stress en onzekerheid bij boeren
De gekantelde vrachtwagen.
update 19 jun, 16:31
Vrachtwagen gekanteld op N210 bij Krimpen aan de Lek
Marjolein Vink namens Bibliotheek Krimpenerwaard: ‘Iedereen kent wel mensen die moeite hebben met taal, rekenen of de computer’.
Nieuws 19 jun, 16:00
‘Zie jij het?’ vraagt aandacht voor mensen die moeite hebben met taal en computer
Vlnr: Jasper Hoek (directeur DUS bv), Martin van Cappellen (bedrijfsleider Van Wijnen Stolwijk) en Mira Groeneveld (projectleider Bouwcollege Wielewaal).
Zakelijk 19 jun, 15:37
DUS bv uit Schoonhoven stapt in Bouwcollege Wielewaal

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen