Afbeelding
Foto's: John Wijntjes
video

Honderden zien koeiendans bij kaasboerderij Speksnijder

Nieuws Fotoseries

Lekkerkerk - Niet een pretpark, het strand of de dierentuin was woensdag het populairste uitje voor meivakantievierders uit Lekkerkerk en omstreken. Nee, de jaarlijkse koeiendans bij kaasboerderij Speksnijder trok de meeste bezoekers. Met honderden kwamen ze per auto, op de fiets of lopend over de smalle Tiendweg West naar de boerderij om daar de koeien de wei in te zien gaan.

Klokslag 11.00 uur kregen de koeien – 109 in totaal – vrij baan om vanuit de stal de met vers gras lonkende wei in te spurten, gadegeslagen door het talrijke publiek. Het erf golfde voelbaar onder het totaalgewicht van de naar buiten stuivende ‘dolle damesgroep’. Na al die maanden binnen betraden ze huppelend, bokkend en springend het weiland, wat zorgde voor een vrolijk schouwspel. Enkele tientallen koeien bleven overigens nog op stal. Een aantal is drachtig, de rest is jongvee. 

Met een uitbundig schijnende zon was het het perfecte vakantie-uitstapje voor veel (groot)ouders met hun (klein)kinderen. Maar ook kinderen van de opvang en bewoners van zorgcentra waren van de partij. Een tegenover de boerderij gelegen weiland was ingericht voor het stallen van fietsen en parkeren van alle auto’s.

“Vorig jaar waren er al een hoop mensen, maar zo druk als nu heb ik het nog niet meegemaakt. Het wordt elk jaar groter”, glundert boer Jan Speksnijder, die samen met Jan Herm Bokdam de kaasboerderij runt. Onderwijl loopt hij met een houten plank met kaasblokjes over het erf om uit te delen. “Italiaanse kruidenkaas, hartstikke lekker, proef maar.”


Naast de koeiendans konden bezoekers op het erf ook terecht bij verschillende kraampjes met streekproducten. Voor kinderen stond er een groot springkussen, en ze konden zich uitleven in het zand met schepjes en emmertjes. Een lekker boerderij-ijsje ging er goed in met het warme weer. De rij bij de kraam was dan ook lang. 


Martijn Kuiler

Redacteur Het Kontakt-Krimpenerwaard en Het Kontakt-Goudse Post

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
Nieuws 3 uur geleden
Oldtimers rondom Laurentiuskerk tijdens Familiebraderie Bergambacht
Maarten van der Weijden.
update 10 uur geleden
Maarten van der Weijden hoopt donderdag weer te zwemmen na buikklachten
Afbeelding
foto’s 11 uur geleden
Senioren laten zich ‘Zomerplein-ontbijt’ goed smaken
Afbeelding
Nieuws 12 uur geleden
Vernieuwde Vrijwilligersbank Krimpenerwaard: meer aandacht voor burenhulp

Advertenties uit de krant

Zeskamp tijdens het Straatwroeterskamp.
Nieuws 13 uur geleden
Straatwroeterskamp Bergambacht krijgt dit jaar een vleugje campingplezier
Afbeelding
Nieuws 14 uur geleden
Witte Tent Week in Gouderak draait om ‘WereldWonder’
Afbeelding
Sport 14 uur geleden
Open training: Silvertown Lions laat jeugd gratis kennismaken met basketbal
Bibliotheek aan den IJssel haakt in op de 'Week van het Verboden Boek'.
Nieuws 14 uur geleden
Bibliotheek aan den IJssel staat stil bij verboden boeken
Detail of Dutch police officer, with portable or radio. Focus on badge
112 18 aug, 16:17
Aanhoudingen en ingevorderd rijbewijs na incidenten in Krimpenerwaard

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen