
Woningbouw op ‘Galgoord’ (Haastrecht) weer stap dichterbij: ‘laat heistelling maar komen’
NieuwsHAASTRECHT • De bouw van 183 woningen op bedrijventerrein Galgoord in Haastrecht is een stap dichterbij gekomen. De gemeenteraad ging dinsdagavond in meerderheid akkoord met het (gewijzigde) bestemmingsplan. “Laat de heistelling maar komen”, liet Peter Klerk (SGP) horen.
Na de eerdere discussie in de commissievergadering was al duidelijk dat er een meerderheid zou zijn voor het plan.
De oppositiepartijen PvdA/GroenLinks, Lokaal op 1, Pro Krimpenerwaard, ChristenUnie en Leefbaar Krimpenerwaard waren op zich niet tegen de nieuwbouw, maar baalden ervan dat er ‘nul’ sociale huurwoningen in het project zaten.
‘560 Haastrechtenaren op wachtlijst’
Bart van Ree namens PvdA/GroenLinks. “Haastrecht snakt naar betaalbare woningen. Er staan in deze kern 560 inwoners op de wachtlijst voor een sociale huurwoning. Starters en ouderen die een ander onderkomen zoeken, hoeven van de doorstroom straks ook niet teveel te verwachten. Het zijn met name eengezinswoningen die vanwege ‘Galgoord’ zullen vrijkomen.”
Volgens Toon van der Stok (VGBK) worden echter veel Haastrechtenaren gelukkig van het vooruitzicht dat er op Galgoord eindelijk gebouwd gaat worden: “Hiermee maken we veel mensen blij. Uit Haastrecht zelf, maar ook uit omliggende plaatsen, zoals Gouda, waarnaar Haastrechtenaren noodgedwongen moesten uitwijken. Ze keren graag terug. Fijn dat het na al die jaren van voorbereiding nu bijna zover is.”
Ook Peter Klerk (SGP) toonde zich ‘blij met deze belangrijke stap voor Haastrecht’: “Laat de heistelling maar komen.”
Erfenis uit het verleden
Zover is het nog niet, maar ook wethouder Ria Boere toonde zich verheugd met weer een stap in de juiste richting.
Dat het plan geen sociale huurwoningen bevat, is als het ware een erfenis uit het verleden, legde ze uit: “Dit bestemmingsplan kwam in procedure toen de vorige woonvisie nog gold. Daarin werd niet over sociale huurwoningen gesproken. En vanwege de hoge kosten van het project-het omvormen van het huidige bedrijventerrein naar wonen/werken is duur- komen sociale woningen ook niet uit.”
Lobbyen bij provincie
Ze voegde eraan toe zich ‘met hart en ziel’ in toekomstige projecten in te zetten voor betaalbare woningen. Maar dan zal ook de provincie mee moeten werken:
“Want we moeten qua grondprijs toch vooral naar ons buitengebied kijken. En die deur gooit de provincie dicht, ook financieel. Er is wat lobbywerk voor nodig om de deur open te krijgen en daarin staan we gelukkig niet alleen. Ook andere plattelandsgemeenten hebben hier last van.”
De wethouder deed geen uitspraken over wanneer de door SGP genoemde heistelling Haastrecht kan binnenrijden.
“Dat is afhankelijk van de procedure die nog gevolgd moet worden. We doen het stap voor stap.”
Omvormen naar wonen/werken
Bedrijventerrein Galgoord omvat, inclusief het in verval geraakte recreatieterrein ‘De Kleine Betuwe’, circa 7 hectare. Op het bedrijventerrein zijn circa 28 bedrijven gevestigd. Het gebied heeft te kampen met gedeeltelijke leegstand van bedrijven en een ‘teruglopende ruimtelijke kwaliteit’. Door het omvormen van de bedrijfsbestemming naar een combinatie van wonen en werken moet de bouw van 183 woningen mogelijk worden. De gemeenteraad keurde dinsdagavond in meerderheid het onderliggende (gewijzigde) bestemmingsplan goed.






















